30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerjisa İVME Hızlandırma Programı İle Bir İlke İmza Atacak

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerjisa Dağıtım Şirketleri tarafından düzenlenen ve Viveka işbirliği ile yürütülecek olan “İVME Hızlandırma Programı” ile enerji endüstrisindeki problemlere çözümler sunacak girişimler enerji sektörüyle buluşacak.

Enerjisa Dağıtım Şirketleri takip ettiği dekarbonizasyon, dijitalleşme, merkezsizleşme gibi global ana trendlerin ışığında “İVME Hızlandırma Programı” ile enerji endüstrisinde etki yaratan girişimleri hem sektörün güncel problemlerine, hem de değişim ve kriz zamanlarında hızlı çözüm bulma ve geleceğin fırsatları yakalama konularında destekleyecek.

Program ile ürün prototipini çıkartmış girişimlerin, ticarileşme ve ölçeklenme arasındaki eşiği atlamaları da desteklenerek, girişimci ekosisteminin gelişmesine de katkı sağlanacak.

İVME Hızlandırma Programı’na başvurular:
>> Yapay Zekan ve Veri Analitiği,
>> IoT ve Akıllı Sistemler ve
>> ISG

olmak üzere üç odak alan altında, ürünleri veya teknolojileriyle çözüm üreten teknoloji girişimleri ve ekipleri katılabilecek.

Ağustos ayında başlayan başvuruların son tarihi ise 20 Eylül 2020.

Programa dair iki webinar düzenlenecek!

Programa kabul edilen girişimler Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin İnovasyon ve Ar-Ge imkanlarından yararlanacak. Uygun bulunan projeler Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin ulusal yatırım ekosistemine dahil edilecek ve Eurogia, Free Electrons ve InnoEnergy gibi uluslararası enerji sektörü bağlantılarından faydalanması sağlanacak.

Programın odak alanları ile ilgili 10 Eylül ‘de Enerjisa Enerji Bilgi Teknolojileri Ve Dijital İş Yönetimi Bölüm Başkanı Mehmet Fırat katılımıyla, 18 Eylül’de ise Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar katılımıyla iki webinar düzenlenecek. Webinar katılım linkleri ise Enerjisa sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.