30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerjisa Enerji, Gelirlerini Yüzde 27 Artırdı

ANKARA (Enerji Portalı) – Elektrik dağıtım ve perakende satışta faaliyet gösteren Enerjisa Enerji, 2019 yılının ilk dokuz ayında 798 milyon TL baz alınan net kâr elde ederek, 2018 sene sonu baz alınan net kâr rakamını aştı.

Sabancı Holding ve E.ON iştiraki olan elektrik dağıtım ve perakende satışında faaliyet gösteren Enerjisa Enerji, 30 Eylül 2019 tarihi itibariyle mali tablolarını açıkladı.

Rapora göre şirket, 2019 yılının ilk dokuz ayında gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 oranında artırarak, 3.487 milyon TL konsolide faaliyet geliri elde etti. Enerjisa Enerji’nin baz alınan net kârı ise aynı dönemde 798 milyon TL’ye ulaştı.

Raporda , üçüncü çeyrekte karlılıkta büyüme artarken, yıl sonunda faiz ve vergi sonrası nakit akışının pozitife dönmesi ve baz alınan net kârın 1 milyar TL’yi aşması beklendiği ifade edildi.

Şirketin 2019 ilk dokuz ay sonuçlarını değerlendiren Enerjisa Enerji CFO’su Dr. Michael Moser, Enerjisa Enerji faaliyet gelirlerindeki güçlü büyümesini üçüncü çeyrekte de sürdürürken, aynı zamanda finansal giderlerini de optimize ederek, baz alınan net kârda hızlı bir büyüme kaydetti.” dedi.

İlgili raporu okumak için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.