30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerjisa Enerji İklim Liderleri arasında yerini aldı

ANKARA (Enerji Portalı)-Dünyanın en büyük çevre raporlama platformu olan Karbon Saydamlık Projesinin (CDP – Carbon Disclosure Project ) 2021 yılı sonuçlarına göre Enerjisa Enerji, yer aldığı İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programındaki başarı puanını B seviyesine yükseltti.

Sabancı Holding ve E.ON SE yüzde 20 si halka açık olan Türkiye’nin lider elektirk dağıtım perakende satış şirketi Enerji Sa Karbon Saydamlık Projesi İklim Değişikliği ve Su Güveni puanını b seviyesine yükseltti .CDP küresel bazda karbon kaynaklı piyasa riskini raporlayan tek bağımsız kuruluş olmakla beraber ,şirketlerin karbondioksit salınım süreçlerini azaltmak için önemli çalışmalar yürütmekte.

Enerjisa Enerji, 2020 yılından bu yana CDP İklim Değişikliği, 2021’den beri CDP Su Güvenliği Programı tarafından notlandırılıyor. Enerjisa Enerji 2021 yılında 78 şirket arasında üst sıralarda yer alarak İklim Değişikliği Programı ve Karbon Saydamlık Projesi’nin İklim Değişikliği programına dahil olarak B Yönetim Seviyesine yükseltti .

2019 yılı Ekim ayında BM Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) imzacısı olan, Ocak 2020’de ise ilk kez Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu alarak BİST Kurumsal Yönetim Endeksi’ne giren Enerjisa Enerji, İşimin Enerjisi çatısı altında da yenilikçi ürünlerle enerji verimliliği, tasarruf, karbon salınımın azaltılması ve sürdürülebilirlik kavramlarını kendine rehber ediniyor. Şirket, bu yaklaşımla daha yeşil ve akıllı bir gelecek için sorumluluk alıyor ve yol haritasını sürdürülebilirlik stratejisi üzerinde kurgulamaya devam ediyor.

Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar: “ Dünyanın en büyük çevresel raporlama platformu olan CDP 2021 İklim Değişikliği Programı’nın açıklanan sonuçlarına göre başarı puanımızı ‘B’ seviyesine yükseltmenin gururunu yaşıyoruz. Enerjisa Enerji olarak daha yeşil ve akıllı bir gelecek için ortaya koyduğumuz çabalarımızın uluslararası düzeyde değerlendirilerek geçtiğimiz seneye göre üst düzeyde notlanmış olması doğru yolda olduğumuzun göstergesidir. Karbon Saydamlık Projesi tarafından sektörümüzün ve Türkiye’nin öncüleri arasında değerlendirilmemiz ve B Listesi’nde kendimize yer bulmamızı büyük memnuniyetle karşılıyorum. Programdaki başarılarımızın önümüzdeki dönemde de katlanarak artacağına inanıyorum ve bu başarıda payı olan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. ”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.