30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerjisa Enerji, BIST Sürdürülebilirlik Endeksine Dahil Oldu

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerjisa Enerji, dünyanın en büyük gönüllü kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) imzaladı.

Dünya genelinde 160’ın üzerinde ülkede yaklaşık 10 bin şirket, STK ve eğitim kurumunun üyesi olduğu UN Global Compact, şirketlerin stratejilerini ve operasyonlarını insan hakları, çalışma standartları ve çevre gibi alanlardaki 10 ilkeye uyumlu hale getirmek için destek olurken, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşılabilmesi için de liderlik yapıyor.

Enerjisa Enerji, enerji sektöründe sürdürülebilirlik bakış açısı ile faaliyetlerine devam ederken, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) imzalayarak bu yöndeki çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceğini göstermiş oldu. Enerjisa Enerji’nin tüm iş süreçlerinde çevresel ve sosyal konularda küresel ilkelere uymaya ve toplumsal farkındalığa yatırım yapmaya devam edeceği bildirildi.

Diğer yandan, Enerjisa Enerji, Borsa İstanbul’da işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik alanında en iyi performans gösteren şirketlerin yer aldığı BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil oldu.

Borsa İstanbul şirketleri arasında sürdürülebilirlik konusundaki anlayış, bilgi ve uygulamaların artırılması amacıyla oluşturulan BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde şirketler, çevre, biyoçeşitlilik, iklim değişikliği, insan hakları, yönetim kurulu yapısı, iş sağlığı ve güvenliği gibi kriterlere göre değerlemeye tabi tutuluyor.

“Sürdürülebilirlik konusunu hisse hikayemizin önemli bir unsuru olarak görüyoruz.”

Enerjisa Enerji CFO’su Michael Moser

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Enerjisa Enerji CFO’su Michael Moser, “Sürdürülebilirlik konusunu hisse hikayemizin önemli bir unsuru olarak görüyoruz. Bu açıdan BIST sürdürülebilirlik endeksine ilk kez dahil olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz ve bu gelişimin marka değerimize de büyük bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bundan sonra da Enerjisa Enerji’nin çevresel, sosyal ve yönetişim konularında olan gelişimine devam etmesi ve Türkiye enerji sektöründe sürdürülebilirlik konusunda öncü konumunu koruması için çalışmaya devam edeceğiz.” diye belirtti.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.