30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerjisa Enerji A.Ş. CEO’su Murat Pınar Kimdir?

Murat Pınar, Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezunu olmuş ve MBA diplomasını London School of Commerce & University of Wales’ten almıştır.

Profesyonel kariyerine 1998 yılında Siemens’te başlamış olan Murat Pınar, 2005’ten 2010 yılına kadar Nokia NSN’de 13 farklı ülkede sorumlu Saha Operasyon Müdürlüğü ve Telekomünikasyon, Fiber Optik, Altyapı, İnşaat ve Entegrasyon süreçlerinde program yöneticiliği görevlerini üstlenmiştir.

Enerjisa Enerji A.Ş. CEO'su Murat Pınar

Murat Pınar, 2010 yılında Enerjisa bünyesine dahil olmuş ve 2015 yılına kadar 14 il 9 milyon müşteri ve 21 milyon kişiye elektrik dağıtım hizmeti veren Enerjisa dağıtım bölgeleri Başkent, Ayedaş ve Toroslar organizasyonlarında çeşitli üst yönetici rollerinde bulunmuştur.

Özellikle operasyonel mükemmellik çalışmalarının yürütülmesi, iş modellerinin olgunlaştırılması, sektör dinamiklerinin gelişiminde rol alınması ve yatırım programlarının oluşturulması sorumluluklarını üstlenerek Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin entegrasyon, büyüme ve ilerlemesi süreçlerine büyük katkısı olmuştur.

Murat Pınar, 2015 itibarıyla Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü olarak atanmıştır. Dağıtım Şirketleri’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve ELDER (Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği) Yönetim Kurulu üyesidir. Ayrıca EUROGIA2020’nin Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

4 yorum

 • Hasan Bal dedi ki:

  SAYIN MURAT PINAR GENEL MÜDÜRÜM YAPI KAYIT BELGEMİZ VAR KÖYDEKİ EVİMİ 2003 TE YAPTIM SU ABONELİGİM VAR ELEKTRİK YOK BANA BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN OLURUM SAYĞILARIMLA .

 • sevgi dedi ki:

  murat pınar bey adana toroslar enerjisa a.ş eğer sizi ilgilendiriyorsa lütfen denetleyin çünkü biz vatandaşlar cok mağduruz aşırı kesintiler oluyor 186 arıyoruz bir çözüm bulamıyoruz daha detaylı anlatmak isterim cok mağduruz egerki yapabileceğiz bişey varsa anlatayım

 • Alaattin Bıyık dedi ki:

  Merhaba Murat Bey,
  Görevinizde başarılar dilerim.

 • Ayhan TURHAL dedi ki:

  Sayın Genel Müdür Ankara Çankaya Üniversiteler mah.1637 cad. no.19 E2 blok karşısındaki aydınlatmalar bir aydır yanmıyor 186 no yu 10 kez aradım sonuç alamadım en sonunda durumu size iletiyorum saygılarımla Ayhan TURHAL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.