30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Enerjim Sensin Hızlandırma Programı” Düzenlendi

ANKARA (Enerji Portalı) – ELDER, EPDK ve ODTÜ Teknokent tarafından organize edilen, enerji sektörünün yenilikçi fikirlerini bir araya getiren Enerjim Sensin Hızlandırma Programında, ELDER Özel Ödülü 3 proje tarafından paylaşıldı.

Enerjim Sensin Hızlandırma Programı’nın açılışında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, iklim değişikliğine yönelik politikalar sebebiyle enerji sektörünün baş döndürücü bir süreçten geçtiğini söyledi Bu hızla dönüşüm ve trendlerin, Yeşil Mutabakat ve sınırda karbon vergilendirmesi gibi politika setlerini gündeme taşıdığını belirten Tancan, “Milenyumun başında hayal edilen elektrikli araçlar, dağıtık üretim sistemleri, depolama ve blokzincir gibi nice yenilikler bugün gündelik hayatımızın birer parçası haline geldi. Küresel ölçekteki rekabetçiliğimiz ve ulusal ölçekteki kalkınmamız için bu süreci tarihi bir fırsat olarak görüyoruz” dedi

EPDK, ODTU Teknokent ve ELDER’in sinerjisinden  memnun olduklarını vurguladı. ELDER Başkanı Kıvanç Zaimler, bu programın Türkiye’nin girişimcilik alanındaki en önemli markalarından biri haline geleceğini bildirdi. Program ile aynı zamanda sektörü girişimcilerle buluşturan merkez olacaklarını dile getiren Zaimler, gençlerin ilgisinin geleceğe yönelik inanç ve umutlarım artırdığını anlattı. ELDER’in 300bin liralık özel ödülünü 3 projenin paylaştığı Programa ilk etapta 100’eyakın başvuru gelirken, ilk elemeyi 42 proje geçti, bunların içinden de 20 proje devam etmeye hak kazandı.

Abdullah Tancan, iklim değişikliğine yönelik politikalar sebebiyle enerji sektörünün baş döndürücü bir süreçten geçtiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.