30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Yöneticisi ve Bina/Sanayi Etüt Proje Sınav Tarihi Açıklandı

ANKARA (Enerji Portalı)-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 9 Nisan 2022 Tarihinde Yapılacak Enerji Yönetici ve Bina/Sanayi Etüt Proje Sınav Yerlerini açıkladı.

27/10/2011 tarih ve 28097 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan “Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelik” ve “Enerji Verimliliği Eğitim ve Sertifikalandırma Faaliyetleri Hakkında Uygulama Usul ve Esasları” hükümleri uyarınca,  enerji yöneticisi ve/veya etüt-proje eğitimine katılanlara sertifika verilebilmesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı (EVÇED) tarafından 09 Nisan 2022 tarihinde düzenlenecek olan MERKEZİ SINAV tarihi, yeri ve sınav ücreti aşağıdaki gibidir.

Sınav TarihiSınavlarSertifika TipiSınav Ücreti(KDV Dahil)Sınav Son Başvuru Tarihi[1]Sınav Başlama SaatiSınav Bitiş SaatiSınav Yerleri2
09 Nisan 2022 CumartesiMerkezi Sınav-1Enerji Yöneticisi Sertifikası60 TL28 Mart 2022 Pazartesi 14:0016:00ETKB (ANKARA)Yıldız Teknik Üniversitesi        (İSTANBUL)Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OSMANİYE)Bakırçay Üniversitesi (İZMİR)
Merkezi Sınav-2Bina Etüt-Proje Sertifikası
Merkezi Sınav-3Sanayi Etüt-Proje Sertifikası

1 Son başvuru tarihi mesai bitiminden sonra yapılan veya EVÇED’e ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

2 Katılımcı sayısına göre değişebilir.
 

DİKKAT:

  1. EVÇED ilan edilen sınav tarihlerinde, sınav giriş ücretlerinde ve sınav yerlerinde değişiklik yapabilir, ihtiyaç görmesi halinde bunlara ek sınavlar açabilir.
  2. Başvurular son başvuru tarihi olarak belirtilen günde mesai saati bitimine kadar aşağıda belirtilen sınav başvuru adresine yapılabilir. Belirtilen günün mesai bitiminden sonra yapılan veya EVÇED’e ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
  3. ENERJİ YÖNETİCİSİ ve ETÜT-PROJE EĞİTİMLERİ SERTİFİKALANDIRMA SINAV KILAVUZU, EVÇED’in www.enerji.gov.tr  internet adresinde elektronik ortamda yayımlanmaktadır.
  4. Sınav başvurusu için; sınav kılavuzunda yer alan Ek-1 ve Ek-2’deki dilekçe örneği ve merkezi sınav kayıt formu (Ekleri ile birlikte) ile aşağıda yer alan sınav başvuru adresine müracaat edilmesi gerekmektedir. Merkezi sınav kayıt formu doldurulurken geçerli olan HES kodunun mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.
  5. Sınavın 4 İlde (Ankara, İstanbul, Osmaniye ve İzmir) yapılacak olması nedeniyle adayların sınav kılavuzu Ek-1’de örneği verilen dilekçede belirtilen İl tercihinin yapılması önem arz etmektedir. Sınav başvuru adresi ile sınav yerleri farklı olup bilgileri aşağıda bulunmaktadır.
  6. Sınav kılavuzu için tıklayınız.

SINAV BAŞVURU ADRESİ

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB)

Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı (EVÇED)

Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cad. No:2, 06520

Çankaya / ANKARA

SINAV YERLERİ

  • ENERJİ ve TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI (ANKARA)
  • YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)
  • OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ (OSMANİYE)
  • BAKIRÇAY ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.