30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Yöneticisi ve BEP/SEP Sınavı Ayrıntıları Açıklandı

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji Yöneticisi ve Bina/Sanayi Etüt Proje Sınavı 28 Kasım 2020 Cumartesi günü saat:14:00’da T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda yapılacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı (EVÇED) yaptığı duyuruda şu açıklamalara yer verdi:

27/10/2011 tarih ve 28097 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan “Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelik” ve “Enerji Verimliliği Eğitim ve Sertifikalandırma Faaliyetleri Hakkında Uygulama Usul ve Esasları” hükümleri uyarınca,  enerji yöneticisi ve/veya etüt-proje eğitimine katılanlara sertifika verilebilmesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı (EVÇED) tarafından 28 Kasım 2020 tarihinde düzenlenecek olan MERKEZİ SINAV tarihi, yeri ve sınav ücreti aşağıdaki gibidir:

1. Son başvuru tarihi mesai bitiminden sonra yapılan veya EVÇED’e ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
2. Katılımcı sayısına göre değişebilir. Başvurular sonrası yapılacak değerlendirmeye göre katılımcı listesi ile birlikte kesinleşen sınav yerleri duyurulacaktır.

DİKKAT:

  1. EVÇED ilan edilen sınav tarihlerinde, sınav giriş ücretlerinde ve sınav yerlerinde değişiklik yapabilir, ihtiyaç görmesi halinde bunlara ek sınavlar açabilir.
  2. Başvurular son başvuru tarihi olarak belirtilen günde mesai saati bitimine kadar aşağıda belirtilen sınav başvuru adresine yapılabilir. Belirtilen günün mesai bitiminden sonra yapılan veya EVÇED’e ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
  3. ENERJİ YÖNETİCİSİ ve ETÜT-PROJE EĞİTİMLERİ SERTİFİKALANDIRMA SINAV KILAVUZU, Bakanlığımıza ait www.enerji.gov.tr internet sayfası duyurular bölümünde yayınlanmaktadır.
  4. Sınava başvurusu için; Sınav Kılavuzu’nda bulunan Ek-1 ve Ek-2’deki dilekçe örneği ve merkezi sınav kayıt formu (Ekleri ile birlikte) ile aşağıda yer alan sınav başvuru adresine müracaat edilmesi gerekmektedir.

Sınav başvuru adresi aşağıda bulunmaktadır. Katılımcı listesi ile birlikte kesinleşen sınav yerleri ve adresleri duyurulacaktır.

SINAV BAŞVURU ADRESİ

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB), Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı (EVÇED), Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cad. No:2, 06520 Çankaya / ANKARA

SINAV YERİ ADRESİ *

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ANKARA

* Katılımcı sayısına göre değişebilir. Başvurular sonrası yapılacak değerlendirmeye göre katılımcı listesi ile birlikte kesinleşen sınav yerleri duyurulacaktır.

Sınav Duyuru Metni için tıklayınız.

Sınav Kılavuzu için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.