30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Verimliliği Projeleri Artık KOTRA Sigorta Güvencesinde

ANTALYA (Enerji Portalı) – Kamu ve özel sektöre ait bina ve tesislerde enerji verimliliği performans hedeflerinin gerçekleştirilmesi amacıyla uygulanacak Verimlilik Artırıcı Projelerin (VAP) sigorta güvencesi KOTRA Sigorta’dan!

Kamu ve özel sektöre ait bina ve tesislerde enerji verimliliği performans hedeflerinin gerçekleştirilmesi amacıyla uygulanacak Verimlilik Artırıcı Projeler (VAP) artık sigorta güvencesinde. KOTRA Sigorta da Enerji Hizmet Şirketlerinin (ESCO-Energy Service Company) ve Enerji Verimliliği Danışmanlığı Şirketlerinin (EVD) uyguladıkları projelerdeki riskler için özel olarak tasarlanmış sigorta poliçelerini sektörün hizmetine sunuyor.

EVD ve ESCO firmalarımız, gerek kamu gerekse özel sektörle yaptıkları sözleşmelerde ağır bir mali yükün ve yüksek tutarlı sorumlulukların altına giriyorlar. Bu risklerin sigorta poliçeleri ile güvence altına alınması, yatırımcıların projeye güven duymasını ve EVD/ESCO firmalarının yaşayabilecekleri hasarlardan sonra faaliyetlerine aynı finansal istikrarla devam edebilmelerini sağlanıyor.

Özellikle verimlilik arttırıcı proje kapsamında taahhüt edilen performansa sigorta güvencesi sunulması ile proje fonlaması için finansman şirketlerinde pozitif etki yaratılmakta ve bilhassa yatırımcıların yatırım yapma iştahını arttırıyor. KOTRA Sigorta ayrıca enerji verimliliği sektör paydaşlarına ve yatırımcılarına hayırlı uğurlu olmasını dileklerini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.