30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Enerji Verimliliği” Konulu Resim ve Öykü Yarışması’nın Kazanları Belli Oldu!

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın talebi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce her yıl olduğu gibi bu yıl da “Enerji Verimliliği” konulu Resim ve Öykü Yarışması’nın kazanları belli oldu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının talebi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce her yıl olduğu gibi bu yıl da “Enerji Verimliliği” konulu ödüllü Resim ve Öykü Yarışması düzenlendi.

Resmi ve özel tüm ilkokul 1,2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik resim, ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik ise öykü yarışmaları sonuçlandı. İlçemiz yarışmalarında da öğretmenlerden oluşturulan komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren eser ve sahipleri belli oldu.

Resimde dereceye giren öğrenciler:

Enerji Verimliği konulu Resim Yarışması’nda; ilk iki dereceyi Hasan Özvarnalı İlkokulu öğrencilerinden Eslem Erva Kumaş birinci ve Hale Sümeyra Canbaz 2. oldu. Yavuz Selim İlkokulu öğrencisi Oğuzhan Ağkuş’un eseri ise 3. oldu.

Öyküde dereceye giren öğrenciler:

Enerji Verimliliği konulu Öykü Yarışmasında ise Gazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Esra Aytaç’ın eseri 1., Gazitepe Ortaokulu öğrencilerinden Petek Elçeken 2. ve Eylül Güler’in eseri 3. oldu.

Yarışmada derecede olan öğrencilerin kazandığı oldukça güzel ödüller ise şöyle oldu:

  • Birincilik Ödülü  : Dizüstü Bilgisayar + 1.250 TL +Yarışmaya Katılım Plaketi
  • İkincilik Ödülü: Dizüstü Bilgisayar + 1.000 TL +Yarışmaya Katılım Plaketi
  • Üçüncülük Ödülü: Dizüstü Bilgisayar + 750 TL +Yarışmaya Katılım Plaketi

Kaynak: SilivriHürHaber

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.