30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Yatırımlarının Hızlanması İçin Yeni Kararlar Alındı

ANKARA (Enerji Portalı) – Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında enerji ve tabii kaynaklar alanında yatırımların hızlanması için yeni bir Cumhurbaşkanlığı Kararı yayımlandı.

Karar ile yeni bir Genelge yürürlüğe sokularak “Enerji Yatırımları Takip ve Koordinasyon Kurulu’nun adı değiştirilerek “Enerji ve Tabii Kaynaklar Takip ve Koordinasyon Kurulu” yapıldı.

Kurul ilgili Bakan Yardımcısının başkanlığında Strateji ve Bütçe Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Çevre Şehircilik, Hazine ve Maliye, Kültür ve Turizm, Tarım ve Orman, Ticaret, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıkları ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş., Devlet Su İşleri, Elektrik Üretim A.Ş., Karayolları, Maden Tetkik ve Arama, Maden ve Petrol İşleri, Orman, Tapu ve Kadastro, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. ve Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüklerinden kurumu adına karar vermeye yetkili üst düzey temsilcin katılımıyla yeniden oluşturuldu.

Kurul tarafından ihtiyaç duyulması halinde alt komite, danışma veya çalışma grupları olmak üzere toplanarak çalışmalar yürütebilecek.

İlgili kararın tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

1 Yorum

  • Bil Al Bayram dedi ki:

    Socar, Star, Tanap gibi, yatırım yaptım diye kur kur kurulan ama hemen gaz fiyatlarına ikinci zammı getiren Türkiye’ye bir faydası olmayan bu yatırımları istemiyoruz. Cari acık palavrası ile, bizi petrol alımı için dışarıya bağlayan bu acem şirketlerine güven olmaz. Bıktık bu manasız kendini pohpohlayıcı ilanlardan. Çıkıp gitsinler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.