30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından Kamuoyu Duyurusu

ANKARA (Enerji Portalı) – ETKB, Oruç Reis’in çalışma prensibi gereği ayda bir planlı bakım, personel değişimi ve sonraki görev hazırlıkları için limana döndüğünü duyurdu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB), Oruç Reis gemisi hakkında kamuoyu duyurusunda bulundu. Duyuruda yer alan ifadeler:

Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi, 10 Ağustos’ta Akdeniz’de Demre-1 lokasyonunda sismik arama ve araştırma faaliyetlerine başlamıştı. Oruç Reis bugüne kadar söz konusu sahada 3.525 km sismik veri toplama işlemini gerçekleştirmiştir.

Aylık periyotlarla ikmal ve bakım için geminin limana dönmesi, her zaman gerçekleştirdiği rutin faaliyetidir. Gemi, ikmal ve bakım işlemlerinin ardından sismik arama ve araştırma faaliyetlerine devam edecektir.

Öte yandan; Türkiye, Akdeniz’de uluslararası hukuka dayanan arama ve sondaj faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir. Yavuz Sondaj Gemisi halen Selçuklu-1 kuyusunda, Barbaros Hayreddin Paşa Sismik Araştırma Gemisi de Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerine devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir