30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Bakanı Dönmez: “Duraklamadan, Ara Vermeden Kararlıkla Devam Edeceğiz”

BİLECİK (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “İnanıyorum ki önümüzdeki süreç bugün ortaya atılan olumsuz öngörülerin de temelsiz kalacağı ve haksız çıkacağı bir dönem olacaktır. Bu noktada bizlere düşen görev duraklamadan, ara vermeden çalışmaya devam etmektir.” dedi.

Dönmez, Bilecik’te düzenlenen “737. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri”ne katıldı.

Bakan Dönmez burada yaptığı konuşmada, Söğüt’ün Türk milleti için anlamına değinerek, geleneksel devlet anlayışımızın esaslarına vurgu yaptı.

Dün mücadele ettiğimiz ne varsa bugün de onlarla uğraştığımızı, değişen şeyin daha da güçlenen Türkiye olduğunu ifade eden Dönmez, şunları konuştu:

“Devlet idaremizin temel felsefesini oluşturan anlayış Söğüt’te hayat bulmuştur. Osmanlı devlet idaresinin kökleri üzerine kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıllık birikiminin ardında Söğüt’te temelleri atılan bu köklü devlet geleneğimizin izleri de vardır. Çünkü, bizim yönetim anlayışımızın kökeninde insan vardır. İnsanların rahatı, huzur ve selameti vardır. Hayatlarına dokunmak, onlarla hemhal olmak vardır. Şeyh Edebali’nin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ öğüdü dün olduğu gibi bugün de hala bizlerin yol göstericisidir”

– “Yolumuza devam ediyoruz”

Dönmez, her zaman Türkiye’nin uzun dönemli hedeflerine ulaşması için en ağır yükün omuzlarında olduğu bilinciyle hareket ettiklerini ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu anlayışla hareket etmeye devam edeceğiz. Milletimizin bizlere tevdi ettiği emaneti daha yukarı taşımak için var gücümüzle, gece gündüz gayret içerisindeyiz. Biz, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme noktasında ortaya koyduğumuz hedeflere inanıyor ve yolumuza devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’nin son 16 yıllık siyasi ve ekonomik serüveni, içeride ve dışarıda, bilinçli veya bilinçsiz, olumsuz bütün senaryo ve tahminlerini boşa çıkararak ilerledi. İnanıyorum ki önümüzdeki süreç bugün ortaya atılan olumsuz öngörülerin de temelsiz kalacağı ve haksız çıkacağı bir dönem olacaktır. Bu noktada bizlere düşen görev duraklamadan, ara vermeden çalışmaya devam etmektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.