30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji tasarrufuna DYOTHERM ile destek

Kısıtlı kaynaklara sahip olan Türkiye’de enerji tasarrufunun önemi giderek artıyor. Boya sektörünün öncü şirketi DYO, yenilikçi ürünleriyle enerji tasarrufuna destek oluyor. Hibrid teknoloji ile üretilen çevre dostu ısı yalıtım ürünü DYOTHERM ISOLTECO 110, uygulandığı cephelere termal koruma sağlıyor.

Dünyada enerji kaynaklarının giderek azalması enerji verimliliği ve tasarrufuna yönelik adımları zorunlu kılarken Türkiye’de gerek kamu gerek özel sektör bu yöndeki çalışmalara ağırlık veriyor. Bu yıl 11-18 Ocak tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Enerji Tasarruf Haftası’nda amaç; enerjiyi doğru kullanmak adına bir farkındalık yaratmak.

Yaşar Holding, 2007 yılında dört ana başlığından biri ‘çevre’ olan BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. Bu sürecin önemli bir parçası olan DYO da gelecek nesillere sorumluluğun bilinci ile Türkiye’nin enerjisine sahip çıkmayı ana hedeflerinden biri olarak belirledi.

HİBRİD TEKNOLOJİ İLE GELİŞTİLEN ÇEVRE DOSTU ISI YALITIM ÜRÜNÜ

Boya sektöründe birçok ilke imza atan DYO, çevre dostu ısı yalıtımı ürünleri ile dikkat çekiyor. Boyadaki uzmanlığını 2006 yılında ısı yalıtım sektörüne Klimatherm markası ile taşıyan DYO, Yalıtım 4.0 devrimini ise DYOTHERM markası ile başlattı. DYOTHERM markasının; A sınıfı yangın direncine sahip, yüksek termal koruma özelliği taşıyan ve ses yalıtımına da katkılı hibrid teknoloji ile üretilen yenilikçi ısı yalıtım ürünü DYOTHERM ISOLTECO 110’un lansmanı geçtiğimiz aylarda gerçekleştirildi.Ürün Low VOC A+ özelliği ile de çevre dostu olarak ön plana çıkıyor.

KIŞIN DOĞALGAZ, YAZIN ELEKTRİK FATURASINI DÜŞÜRÜYOR

Isı yalıtımını sağlarken binaya ekstra ağırlık vermeyen DYOTHERM ISOLTECO 110, binanın ömrünü de uzatıyor. İklim koşullarının içeriye nüfus etmesini en aza indiren DYOTHERM ISOLTECO 110, enerji tasarrufu sağlayan, çevreci bir ürün. Kışın binayı soğuktan koruyarak doğalgaz faturalarının artmasını engellerken, yazın dışarıdaki ısıdan koruyarak elektrik enerjisinden tasarruf yapılmasını sağlıyor.

Enerji tasarrufuna destek olan DYOTHERM ISOLTECO 110, her türlü yüzeye pratik bir şekilde uygulanıyor. Dış cephelerde uygulandığı alanlarda, oluşabilecek ısı köprülerini engelleyerek ısı izolasyon katmanı oluşturuyor. A sınıfı yangın direncine sahip, olası bir yangına karşı engelleyici rol oynayan DYOTHERM ISOLTECO 110, termal köprüleri yok etme ve yüksek su buharı geçirgenliğinin yanında ayrıca ses yalıtımına da katkı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.