Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı “Verimli Enerji Güçlü Türkiye” Video’sunu Youtube Kanalından Yayınladı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından yayınlanan Video’da;

Enerji;

Ulaştırmadan Sanayi’ye, Tarım’dan Sağlığa, Isınmadan Aydınlanmaya Kadar, Hayatımızın Vazgeçilmezi,

Milli Enerji ve Maden Politikasıyla, Enerjide başlatılan büyük dönüşüm, Enerji Verimliliği ile devam ediyor. Üretim, iletim ve dağıtımdaki dev projelerden sonra, şimdi içimizdeki enerjiyi harekete geçirme zamanı. 2018’i enerjide verimlilik yılı ilan ediyoruz. “Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı” ile 6 alanda belirlenen 55 eylemi hayata geçiriyor. Verimli uygulamalarla Enerjimizi geleceğe taşıyoruz. 2023 yılına kadar 23,9 milyon ton eş değer petrol tasarrufu ile birincil enerji tüketimimizi yüzde 14 azaltıyoruz. 10,9 milyar dolar yatırımla toplamda 30,2 milyar dolarlık dev tasarruf ekonomisinin temellerini atıyoruz. Sürdürülebilir Yeşil bina konsepti ile kendi enerjisini üreten geri dönüşümde öncü verimli ısıtma ve soğutma sistemlerine sahip yapılarla karbon emisyonu düşük yeni yaşam alanları inşa ediyoruz.

Mevcut binaların dönüşümünü tamamlayarak vatandaşlarımıza yüksek konforu daha az maliyetle sağlamanın anahtarını sunuyoruz. Kamu kurumlarının dönüşümü ile 295 milyon dolarlık tasarrufu ülke ekonomisine kazandırıyoruz. Sanayide Daha az enerjiyle daha fazla katma değer üretme, daha az maliyetle daha yüksek verim alma dönemini başlatıyoruz. Düşük maliyetli ve verimli bir altyapısıyla sanayicimizin rekabet gücünü arttırıyoruz. tarımda enerjinin ve kaynaklarımızın daha verimli kullanılmasıyla doğanın bereketini tüketicilerle buluşturuyoruz. tarım Tesis ve ekipmanlarının dönüşümüyle üreticimizin emeğini kâra dönüştürüyoruz. tarımsal Üretimde yenilenebilir kaynaklarla kırsal kalkınmaya destek oluyoruz.

Akıllı ulaşım sistemleriyle, tarfik yoğunluğunu azaltarak, vatandaşlarımıza zaman ve maliyet tasarrufu sunuyoruz. Modern ulaşım ve düşük emisyon tüketimli araçlarla daha temiz bir geleceğe doğru tam gaz ilerliyoruz. Güçlü bir iletişim stratejisiyle bilinçlendirme ve farkındalığı arttıracak projelere imza atıyoruz.  Etkin kaynak kullanımıyla sonraki kuşaklara, sürdürülebilir yeşil bir gelecek bırakıyoruz. dünyayı en az kirleten ülkelerden biri olarak bu alandada sorumluluk alıyor ve karbon ayak izimizi azaltıyoruz. Enerjisini daha bilinçli kullanan bir Türkiye ile bugünün enerjisini yarına taşıyoruz. Daha aydınlık yarınlar daha mürehfeh bir ülke için Verimli Enerji Güçlü Türkiye

Anlatıldı.

Kanalıma Abone Olun!