30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Sektörünün Güneşi SOLARTR 2018’de Konuşulacak

ANKARA (Enerji Portalı) – Türkiye güneş enerjisi sektörünün öncü kuruluşlarının katılımıyla iki yılda bir düzenlenen SOLARTR 2018, yenilenen tarihi ve yeri ile 29-30 Kasım’da İstanbul Sanayi Odası (İSO) Odakule’de GÜNDER’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Bilim ve teknoloji ağırlıklı teması ile bu yıl beşinci kez düzenlenecek olan “SOLARTR Konferans ve Sergisi” üniversite, sanayi, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri işbirliği ile güneşe dair merak edilen tüm konuları ele almayı planlıyor. 100’ü aşkın bilimsel sunuma ve poster bildiriye ev sahipliği yapacak olan konferansta, uzman konukların katılımıyla 2 gün boyunca sektörün gelişimi ve gelecek planları değerlendirilecek.

Güneş enerjisi sektöründe yer alan paydaşlar bir araya toplanacak…

Yenilenebilir enerji teknolojilerine yönelik güncel gelişmelerin paylaşılacağı konferans ile paydaşların ihtiyaçlarına ve önerilerine yer verilirken firmalar, güneş enerjisi dostları ile buluşacak.

Güneş enerjisini kapsayan konular detaylı bir şekilde alınacak…

Enerji gündeminin en güncel başlıklarından olan depolama ve elektrikli araçlar için özel oturumlara yer verilirken yenilenebilir enerji kooperatifleri, BIPV (Mimari Amaçlı Güneş Pili) ve SHC (Güneş Isıtma ve Soğutma) teknolojileri için atölye çalışmaları düzenlenecek.

SOLARTR 2018’in bu yılki gündem başlıkları ise şöyle:

  • Yerli Üretim ve ARGE
  • Çatı Uygulamaları
  • Yerel Yönetimler ve Güneş Enerjisi
  • Güneş Enerjisi Finansmanı
  • Yenilenebilir Enerjide Depolama ve Elektrikli Araçlar
  • Güneş Enerjisi ve İletişim

 

SOLARTR Konferans ve Sergisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.