30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Sektöründeki Son Gelişmeler Masaya Yatırıldı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – TMMOB Makina Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu tarafından 2010’dan bu yana her yıl sürekli güncellenen “Türkiye Enerji Görünümü” başlıklı çalışması kamuoyu ile paylaşıldı.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu tarafından 2010’dan bu yana her yıl sürekli güncellenen “Türkiye Enerji Görünümü” başlıklı çalışmanın detayları, 16 Mayıs Perşembe günü Kadir Has Üniversitesi’nde ele alındı.

Etkinlik kapsamında, “elektrik enerjisi sektöründe son bir senede yaşanan gelişmeler”, “kapasite mekanizması”, “yerli kömürden üretilen elektriğe sabit fiyatla alım garantisi verilmesi”, “çevre koruyucu yatırımları öteleme niyeti”, “YEKDEM’in amaç dışı kullanımı”, “YEKA’lar”, “enerji sektöründe alınan kredilerdeki sorunlar”, “Akdeniz’de doğal gaz arama” konuları ülke ve toplum yararı doğrultusunda çözümler içeren önerilerle masaya yatırıldı.

Türkiye Enerji Görünümü çalışmasının 2010’dan beri her yıl yenileniyor olmasının önemine değinen CESD Müdürü Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger, Türkiye’de tek olan bu çalışmanın politika yapıcıları, endüstri ve akademi dünyası için vazgeçilmez bir kaynak” olduğunu vurguladı.

CESD Hakkında:

2015 yılında Kadir Has Üniversitesi bünyesinde kurulan “Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi (CESD)”, farklı bilim alanlarındaki uzmanların enerji konusunda yerel, bölgesel ve küresel çalışmalarını, disiplinler arası eğitim ile araştırma faaliyetlerini yürütmesi ve bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkan bilgileri kamuoyuyla paylaşarak, toplumun sürdürülebilir gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.