30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Sektöründe Çalışanlar Analiz Edildi

ANKARA (Enerji Portalı) – “TÜSİAD – Korn Ferry Türkiye işbirliğinde hazırlanan “Enerjide Yeteneğe Bakış” raporu kamuoyu ile paylaşıldı.

“TÜSİAD – Korn Ferry Türkiye işbirliğinde hazırlanan “Enerjide Yeteneğe Bakış” raporu Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından 10 Temmuz tarihinde Ankara’da düzenlenen “Enerjide Arama: İnsan Kaynakları” etkinliğinde Korn Ferry tarafından tanıtıldı.

TÜSİAD ve Korn Ferry Türkiye işbirliğinde hazırlanan “Enerjide Yeteneğe Bakış” raporunda enerji sektöründe doğal gaz ve elektrik özelinde mevcut insan kaynağı potansiyelinin analizi yapılıyor.

TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu bünyesinde gerçekleştirilen çalışma kapsamında enerji sektöründe insan kaynağının mevcut durumdaki niteliğini ortaya koyma, gelecek ihtiyaçlarını belirleme ve bu bilgiler ışığında sektörün gelişimine katkı sunma hedefi doğrultusunda “Enerji Sektöründe İnsan Kaynağı Anketi” çalışması düzenlendi. 30 enerji şirketinin katılım sağladığı anket çalışmasının sonuçları Korn Ferry Türkiye tarafından analiz edilerek rapora aktarıldı.

Çalışmada nitelikli iş gücü bulma, kadın çalışan sayısını ve potansiyelini artırma, yeni mezunların ve genç çalışanların gelişimini sağlama ile teknoloji ve dijitalleşme entegrasyonuna uyum sağlama konuları önceliklendirilerek gelişim alanları ile ilgili atılabilecek adımlara dair önerilere ve iyi uygulamalara yer verildi.

Enerji sektöründe mevcut olan insan kaynağının durumunu ortaya koymak için hazırlanan raporda yer alan konu başlıkları şöyle:

  • Önsöz ve Teşekkür
  • Global Dünyada Yeteneğe Bakış
  • Enerji Sektöründe İnsan Kaynağı Anketi
  • Çalışan Demografisi
  • Tespitler
  • Gelişim Aksiyonu İçin Öneriler ve İyi Uygulamalar

Enerjide Yeteneğe Bakış Raporu için enerjiportali.com//wp-content/uploads/2019/07/Enerjide-Yeteneğe-Bakış.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.