30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Sektörü Firma ve Yatırımcıları “Güneş Köprüsü”nde!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) tarafından hayata geçirilen dijital bir platform olan “Güneş Köprüsü” sektör firmaları ile yatırımcıları bir araya getirecek.

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) Türkiye’nin İlk Güneş Enerjisi Sektörel Firma Arama Platformu olan “Güneş Köprüsü” nü hayata geçirdi. Dijital bir platform olarak geliştirilen “Güneş Köprüsü” ile güneşten elektrik üretmeyi amaçlayan yatırımcılar için güvenilir ve şeffaf bir firma arama sitesi sunuluyor. Platform ile aynı zamanda potansiyel güneş enerjisi yatırımcıları ile güneş enerjisi sektörünün saygın ve güvenilir firmalarının bir araya getirilmesi hedefleniyor.

Güneş enerjisi sektörünün tüm paydaşlarına açık olan uygulamadan tüm firmalar 31 Aralık 2022 tarihine kadar ücretsiz olarak üyelik hizmeti sağlayabilecek. Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) tarafından yapılan yazılı açıklamada GENSED Genel Sekreteri Hakan Erkan “Güneş Köprüsü” ile güneş enerjisi yatırımı yapmak isteyen tüm yatırımcıların daha bilinçli bir şekilde il bazında faaliyet gösteren firmalara ulaşmaları sağlayarak, güneş enerjisi kullanımının yaygınlaştırılması amaçladıklarını söyledi. Hakan Erkan sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Güneş yeryüzünde insanın yaşadığı her yerde elektrik üretilmesine imkan sağlaması sayesinde tüm enerji kaynakları arasında eşsiz bir konuma sahiptir. Düşen maliyetler sayesinde güneşin en ucuz elektrik üretim kaynağı haline gelmesi ve elektrik tüketimini çevreci bir şekilde karşılamak isteyen tüketici sayısının her geçen gün artması sayesinde güneş enerjisi günümüzde çok cazip bir yatırım alanı haline gelmiştir. Bu yüzden GENSED olarak ülkemizdeki güneş enerjisi yatırımlarının sağlıklı ve sürdürülebilir şekilde artmasına katkı sunmak için “Güneş Köprüsü” projesini hayata geçirdik. Platformumuza tüm sektör firmalarını ve güneşe yatırım yapmayı düşünen vatandaşlarımızı davet ediyoruz.”

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.