30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmetleri Çalışanları Birliği Sendikası ( Enerji Bir-Sen )

Enerji Bir-Sen; 1995 yılında Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Enerji,Sanayi ve  Maden hizmet alanında ,kamu çalışanları arasında   duyulan ihtiyaca binaen Enerji,Sanayi ve  Madencilik Çalışanları Birliği Sendikası adı altında kurulmuştur.

Kuruluşundan günümüze kadar sorumlu sendikacılık gereği,  hizmet kolumuza bağlı 24 kurum ve kuruluşta , üyelerinin hak ve menfaatleri için çaba sarf eden sendikamız, Ülke gerçekleri ve kamu çalışanları sorunlarıyla yakından ilgilenmeyi,kendine şiar edinmiştir.Bu bağlamda bir dizi çalışmalar yapmış,sorunlara karşı çözüm ve öneriler getirmiştir.Bundan sonra da ülkemizin, milletimizin ve kamu çalışanlarının  menfaatinden yana çalışmalarda daima yer alacaktır.

Sendikamız hakkın ve haklının yanında,laf yerine, iş üretmeyi,hükümetlerin gölgesinde büyümek yerine ,kamu çalışanların gönüllerinde yeşermeyi ,duygusallığı  değil ,akılcılığı ,sübjektiflik yerine ,objektifliği ,sözde değil,özde sendikacılık yapmayı ilke edinmiştir. Bu bağlamda kamu çalışanları ve  üyelerimizden aldığı destekle bugün rakiplerini geride bırakmış ve hizmet kolunda Yetkili Sendika olmuştur.

Üyelerimizin gayretleri ve sabırlarıyla ,bizler yönetim olarak onların hem hak ve menfaatlerini meşru zeminde savunacak,hem de rutini bozarak, örgütlenmenin önündeki engelleri kaldırma konusunda ülkemize katkıda bulunacağız.

Ülkemizde geciken ve geciktirilen kamu çalışanları  sendikacılığın, bir an önce iadeyi itibarı yapılması ve olması gereken yere taşınması ,ilkeli ve etkili sendikacılık yapmak adına  kamu çalışanlarının  desteği bekliyoruz.

Enerji Bir-Sen Adres: Oğuzlar Mahallesi 1371 Sokak No:1 Kat:3 Balgat / Çankaya / ANKARA
Enerji Bir-Sen Telefon: 0312 2302370 / 0312 2304870
Enerji Bir-Sen Faks: 0312 2304871
Enerji Bir-Sen Web Adresi: enerjibirsen.org.tr
Enerji Bir-Sen e-mail : enerji@enerjibirsen.org.tr 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.