30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Projeleri İçin Acil Kamulaştırmalar Yapılacak

ANKARA (Enerji Portalı) – Bugünkü Resmi Gazete’de farklı türde enerji projeleri için çok sayıda acil kamulaştırmalar yapılacağını bildirildi.

Bugün yayımlanan 30928 sayılı Resmi Gazete’de yer alan 1695,1696,1697,1698,1699 ve 1701 numaralı Cumhurbaşkanı kararları ile farklı türdeki enerji projeleri çeşitli illerde yer alan bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.

İlgili kararlara okumak için aşağıdaki bağlantıları tıklayabilirsiniz:

Gazi-9 Rüzgâr Enerji Santralinin Yapımı Amacıyla, Çanakkale İlinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1695) için tıklayınız.

Akıncı Hidroelektrik Santralinin Yapımı Amacıyla, Kayseri İlinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1696) için tıklayınız.

154 kV (İntepe RES-Altınoluk TM) Brş. N.-Ayvacık TM Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1697) için tıklayınız.

Adana İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan Sarıçam-Hocallı Çirişgediği Enerji Nakil Hattının Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1698) için tıklayınız.

Fernas-4 Güneş Enerji Santralinin Yapımı Amacıyla, Burdur İlinde Yer Alan Taşınmazın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1699) için tıklayınız.

Bursa İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “İrfaniye TM-Sağlık Tesisi Entegre Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1701) için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.