30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan 8 Taslak Duyuruldu

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Piyasasına ilişkin 8 adet taslağı görüşe açtı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 8 adet taslak görüşe açıldı. Bunlar:

  1. Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği değişiklik taslağı
  2. Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliği değişiklik taslağı
  3. Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliği değişiklik taslağı
  4. Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği değişiklik taslağı
  5. Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Belgelendirilmesi ve Desteklenmesine İlişkin Yönetmelik değişikliği taslağı
  6. Elektrik Şebeke Yönetmeliği değişiklik taslağı
  7. Otomatik Sayaç Okuma Sistemlerinin Kapsamına ve Sayaç Değerlerinin Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar değişiklik taslağı
  8. Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği taslağı

Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği değişiklik taslağı

Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliğinde değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen EPDK internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epdresges@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekiyor.

EK: Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği değişiklik taslağı için tıklayınız.

Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliği değişiklik taslağı

Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliğinde değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen EPDK internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epddagitim@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekiyor.

EK: Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliği değişiklik taslağı için tıklayınız.

Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliği değişiklik taslağı

Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliğinde değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen EPDK internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epdotsp@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekiyor.

EK: Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliği değişiklik taslağı için tıklayınız.

Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği değişiklik taslağı

Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliğinde değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen EPDK internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epdlisanssiz@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekiyor.

EK: Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği değişiklik taslağı için tıklayınız.

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Belgelendirilmesi ve Desteklenmesine İlişkin Yönetmelik değişikliği taslağı

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Belgelendirilmesi ve Desteklenmesine İlişkin Yönetmelikte değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen EPDK internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epdyekdem@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekiyor.

EK: Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Belgelendirilmesi ve Desteklenmesine İlişkin Yönetmelik değişikliği taslağı için tıklayınız.

Elektrik Şebeke Yönetmeliği değişiklik taslağı

Elektrik Şebeke Yönetmeliğinde değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen EPDK internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epdotsp@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekiyor.

EK: Elektrik Şebeke Yönetmeliği değişiklik taslağı için tıklayınız.

Otomatik Sayaç Okuma Sistemlerinin Kapsamına ve Sayaç Değerlerinin Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar değişiklik taslağı

Otomatik Sayaç Okuma Sistemlerinin Kapsamına ve Sayaç Değerlerinin Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslarda değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen EPDK internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epdotsp@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekiyor.

EK: Otomatik Sayaç Okuma Sistemlerinin Kapsamına ve Sayaç Değerlerinin Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar değişiklik taslağı için tıklayınız.

Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği taslağı

Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği taslağı, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen EPDK internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin söz konusu Yönetmelik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epdotsp@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekiyor.

EK: Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği taslağı için tıklayınız.

EK: Genel Gerekçe için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.