30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan 3 Önemli Karar

ANKARA (Enerji Piyasası) – EPDK, Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti Sistemi ve Organize YEK-G Piyasası, Vadeli Elektrik Piyasası ve Vadeli Doğal Gaz Piyasası hakkında üç karar duyurdu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından bugün çıkan 31499 sayılı Resmi Gazete’de 10232-1, 10232-2 ve 10232-3 sayılı üç karar yayımlandı. Kararlar sırasıyla şu piyasalar hakkında duyuruldu:

>> Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti Sistemi ve Organize YEK-G Piyasası
>> Vadeli Elektrik Piyasası
>> Vadeli Doğal Gaz Piyasası

EPDK tarafından yayımlanan kararlar ise şu şekilde:

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 27.05.2021 tarihli toplantısında; Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi’nin ekteki Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti Sistemi ve Organize YEK-G Piyasası İşletim Gelir Tavanının Karşılanması İçin Uygulanacak Bedel ve Komisyonlar ile Uygulanmaya İlişkin Yöntem Bildirimi’nin kabul edilmesine, karar verilmiştir.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 27.05.2021 tarihli toplantısında; Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi’nin ekteki Vadeli Elektrik Piyasası İşletim Gelir Tavanının Karşılanması İçin Uygulanacak Bedel ve Komisyonlar ile Uygulanmaya İlişkin Yöntem Bildirimi’nin kabul edilmesine, karar verilmiştir.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 27.05.2021 tarihli toplantısında; Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi’nin ekteki Vadeli Doğal Gaz Piyasası İşletim Gelir Tavanının Karşılanması İçin Uygulanacak Bedel ve Komisyonlar ile Uygulanmaya İlişkin Yöntem Bildirimi’nin kabul edilmesine, karar verilmiştir.

Kararlara ve eklere ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir