30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Kimlik Belgesi Sınıfı Yüksek Olan Binalar Sevindirmeye Devam Ediyor!

ANKARA (Enerji Portalı) – Geçtiğimiz Cuma günü yayımlanan Resmi Gazete’de Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik’te değişiklik yapıldığı duyuruldu. Yönetmelikte yapılan değişikliğe göre, Enerji Kimlik Belgesi olan ve enerji verimliliği yüksek olan konutlara sağlanacak kredi miktarı diğer konutlara göre daha yüksek olacak.

Geçtiğimiz Cuma günü yayımlanan Resmi Gazete’de Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte değişiklik yapıldığı duyuruldu. Yönetmelikte yapılan değişikliğe göre, Enerji Kimlik Belgesi olan konutlara sağlanacak kredi miktarı diğer konutlara göre daha yüksek olmasına imkan veriliyor.

Yeni gelen düzenleme ile bankaların konutlar için sağlayacağı kredi miktarının, sağlanacak teminatın %80 üst sınırında uygulanmasına yönelik ilke, Enerji Kimlik Belgesi’nde enerji performansı A sınıfı olan konutlarda %90, enerji performansı B olanlarda ise %85 olarak uygulanacak.

İlgili yönetmeliğe buradan ulaşabilirsiniz.

2 yorum

  • ABDULLAH SEZER dedi ki:

    YASA TEKLİF MADDELERİNDE HANGİ KONULAR VAR BİLEMİYORUM LİSANSSIZ GÜNEŞ ENERJİ TARLALARINI ÖZELLİKLE İLÇEMİZDE (KONYA/KARAPINAR) TARLALARIN M2 BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE % ORANI İLE EN AZ KENDİ TÜKETİMİNİ KARŞILAYACAK KADAR OLAN M2 LİK ALANA TARIMSAL ALANLARA TARLALARIMIZA KURDURULMASINA İZİN VE MÜSEADE EDİLMELİ VE BUNU DA T.C. ZİRAAT BANKASI KREDİLENDİRİLMESİ İLE EN AZ 5 YILLIK YATIRIM KREDİSİ ŞEKLİNDE KREDİLENDİRİLİR İSE ÇİFTÇİLERİMİZİ RAHATLATIR

  • Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları dedi ki:

    Binalar yapılırken ekb kritlerine göre yapılmalıdır. Böylelikle yüksek faturalardan kurtulursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.