30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Devi GÜRİŞ Holding’ten Liseli Öğrencilerin ABD’deki Yarışmalarına Destek

Çin’de düzenlenen FRC Robot Yarışması’nda Türkiye’yi temsil eden Aydın’lı 14 öğrenciden oluşan Aydın’ın ilk ve tek robot takımı rOctopus 7134, FIRST Robotics Competition (FRC) robot yarışmasında ödül kazandıktan sonra 18-21 Nisan tarihinde ABD’de düzenlenecek 114 ülkenin katıldığı dünya şampiyonasına gitmeye hak kazandı. Türkiye’nin enerji devlerinden GÜRİŞ Holding, gönüllü olarak öğrencilerin ulaşım ve konaklama masraflarını üstlenerek öğrencilere maddi destek sağladı.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Adnan Menderes Anadolu Lisesi ve Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nden seçilen 14 öğrenci ‘rOctopus 7134’ takımını kurdu. rOctopus 7134 Çin’in Şangay şehrinde gerçekleşen dünyanın en prestijli uluslararası robot yarışmasında ‘Rookie All Star’’ ödülünü kazandı.

Tasarladıkları ‘Defans Robotu’ ile Türkiye’yi Çin’de başarıyla temsil ederek ülkeye ödül ile dönen Aydınlı öğrenciler 18-21 Nisan tarihinde ABD’de düzenlenecek dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Aydın’dan çıkıp Çin’den Amerika dünya şampiyonluğuna kadar uzanan başarılarına kayıtsız kalamayan Türkiye’nin önde gelen köklü enerji firması GÜRİŞ Holding’ten gönüllü olarak destek geldi. Öğrencilerin ulaşım ve otel masraflarını maddi olarak karşılayan firma, ülkemizin adını dünyaya duyuran ve başarılarını AFRİN’deki Mehmetçiğimize armağan eden öğrencilerle büyük gurur duyduğunu belirtti.

Bu büyük destek karşısında Aydın’lı öğrenciler, Amerika’ya gitmeden önce Aydın İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özden Erdoğan eşliğinde GÜRİŞ’in Aydın’daki santrali ziyaret ederek teşekkürlerini bizzat ilettiler. Firma yöneticileri öğrencilerin ABD’deki yarışmada da en iyi şekilde mücadele edeceklerine inandıklarını söyleyerek öğrencilere başarılar dilediler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.