30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Depolama Çözümleri Çağrısı Açıldı!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – ERA-Net Smart Energy Systems 2019 “Enerji Depolama Çözümleri” çağrısı açıldı.

ERA-Net Smart Energy Systems ortak adıyla faaliyetleri yürütülen Era-Net Smart Grids Plus ve EN SGplusRegSys projeleri Horizon 2020 programı kapsamında desteklenen Era-Net co-fund projeleri olarak Türkiye Bilimsel ve Teknolojij Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)’nun desteklediği projeler arasında yer alıyor.

ERA-Net Smart Energy Systems’in enerji depolama çözümleri konulu 2019 yılı çağrısı, bütünleşik enerji depolama sistemlerinin geliştirilmesine ve bu alandaki tanımlanmış zorluklara cevap veren çözümlere odaklandı. Çağrı ile elektriksel, elektrokimyasal, malzeme, ısıl ve mekanik depolama gibi alanlarda kısa veya uzun süreli enerji depolama için sürdürülebilir, bütünleşik enerji depolama çözümlerinin geliştirilmesine katkı sağlayan projelerin desteklenmesi hedefleniyor.

Toplam çağrı bütçesi 750.000 Avro

Çağrıda, Yükseköğretim Kanunu kapsamında yer alan yükseköğretim kurumları, eğitim ve araştırma hastaneleri, kamu kurum ve kuruluşları, sektör ve büyüklüğüne bakılmaksızın firma düzeyinde katma değer yaratan ve ticaret sicil belgesi olan Türkiye’de yerleşik sermaye şirketleri (özel kuruluşlar) veya bunların oluşturduğu ortaklıklar TÜBİTAK 1071- Uluslararası Araştırma Fonlarından Yararlanma Kapasitesinin ve Uluslararası Ar-Ge İşbirliklerine Katılımın Arttırılmasına Yönelik Destek Programı hükümleri doğrultusunda desteklenecek. TÜBİTAK’ın bu çağrı için belirlediği toplam çağrı bütçesi 750.000 Avro olarak belirlendi.

ERA-Net Smart Energy Systems

Son başvuru tarihi 12 Kasım

Çağrıya başvuracak olanların 12 Kasım 2019, 14:00’e kadar ERA-Net Smart Energy Systems web sayfasından zorunlu ilgi kaydı (compulsory registration of interest) yapması gerekiyor. TÜBİTAK PBS üzerinden yapılacak zorunlu ilgi kaydı başvurusunun elektronik imza süreci için son tarih ise 14 Kasım 2019, 17:30.

Proje başvurusu için son tarih 22 Ocak 2020, 14:00 olup ERA-Net Smart Energy Systems web sayfasından yapılması gerekiyor.

Çağrı ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.