30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Bakanlığının Organizasyon Şemasında Değişiklik

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın internet sitesindeki organizasyon şemasında yapılan değişiklikte, Bakan Fatih Dönmez’in Yardımcılığına Abdullah Tancan getirildi.

Bakanlığın resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, buradaki organizasyon şemasında değişikliğe gidildi.

Böylece, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in Yardımcılığına vekaleten Müsteşarlığı dönemindeki yardımcısı Abdullah Tancan görevlendirildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nin internet sitesindeki organizasyon şeması

 

– Abdullah Tancan Kimdir?

Abdullah Tancan, 1966 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimimi Gaziantep’te tamamlayan Tancan, üniversite tahsilini İzmir’de 9 Eylül Üniversitesi’nde tamamladı.

Daha sonra tekrar Gaziantep’e gelen Tancan, 1988 yılından itibaren Gaziantep PTT Başmüdürlüğünde Mühendis, Şahinbey Telefon Müdür Yardımcısı ve Şehitkamil Telefon Müdürü olarak görevlerini yaptı.

Tancan, 1997 yılından itibaren TEDAŞ Gaziantep Müessese Müdürlüğü’nde Planlama Etüt ve Proje, Müşteriler, Müessese Müdürlüğü ve Yönetim Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulundu, ayrıca Gaziantep’teki çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında faaliyetlerde yer aldı.

2004 yılından itibaren Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nde Genel Müdür Yardımcısı, TEDAŞ’ta Genel Müdür Yardımcısı, Türkiye Elektrik Dağıtım Şebekeleri Rehabilitasyon Projesi Uygulama Birim Başkanı ünvanıyla çalıştıktan sonra 2010 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na Kurul Üyesi olarak atanan Tancan, 2016 Ocak ayına kadar bu görevine devam etti.

Tancan, 2016 yılı Ocak ayından sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak atanmıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.