30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Bakanlığı Merkezi Sınavların Sonuçlarını Açıkladı

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu 02 Ekim 2021 tarihli Enerji Yöneticisi, Sanayi Etüt-Proje ve Bina Etüt-Proje Merkezi Sınavları sonuçları açıklandı.

27/10/2011 tarih ve 28097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelik” ve “Enerji Verimliliği Eğitim ve Sertifikalandırma Faaliyetleri Hakkında Uygulama Usul ve Esasları” hükümleri uyarınca,  enerji yöneticisi” ve/veya etüt-proje eğitimine katılanlara sertifika verilebilmesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) tarafından 02 Ekim 2021 tarihinde düzenlenmiş olan “Enerji Yöneticisi”,“Sanayi Etüt-Proje”ve “Bina Etüt-Proje” Merkezi Sınav Sonuçları açıklandı.

Sınav Adı: Merkezi Sınav 

Sınav Tarihi: 02 Ekim 2021 

DİKKAT:

 1. Merkezi sınavlarda başarılı olanların Sertifikalarını alabilmeleri için ekinde kimlik fotokopisi, 2 adet güncel fotoğraf ve 60 TL sertifika ücretinin aşağıda verilen banka hesap numarasına yatırıldığına dair Dekont bulunan ve aşağıda örneği bulunan Dilekçe veya Kurumları / Şirketleri tarafından yazılmış Resmi Yazı ile Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

  BANKA BİLGİLERİ
  Hesap ismi (Alıcı): Enerji Bakanlığı Merkez Saymanlık Müdürlüğü
  Şube adı: T.C. Merkez Bankası Ankara Şubesi
  Hesap No: TR 57 0000 1001 0000 0350 154015
  Açıklama: Açıklamaya “ EVÇED – SERTİFİKA ÜCRETİ” İfadesi mutlaka yazılmalıdır.
   
 2. Sınava giren kişinin sınav sonucuna itirazı olması durumunda kişi, sonuçların Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı tarafından elektronik ortamda açıklandığı tarihten itibaren en geç 10 işgünü içerisinde “Enerji Yöneticisi ve Etüt-Proje Eğitimleri Sertifikalandırma Sınav Kılavuzu” eklerinden Ek-1’de yer alan “Dilekçe Örneğini” kullanarak, sınav sonucunun incelenmesi için Başkanlığımıza başvurmalıdır. Sınav sonucuna yapılan yazılı itirazlar sınav komisyonu tarafından değerlendirilecek ve sonucu on iş günü içinde kişiye yazılı olarak bildirilecektir. Söz konusu kılavuza aşağıdaki linkten ulaşılabilmektedir.

Belge & Dosyalar:

 • Enerji Yöneticisi ve Etüt-Proje Eğitimleri Sertifikalandırma Sınav Kılavuzu için tıklayınız.
 • 02 Ekim 2021 tarihinde yapılan Enerji Yöneticisi Sınavı Sonuçları için tıklayınız.
 • 02 Ekim 2021 tarihinde yapılan Bina Etüt Proje (BEP) Sınavı Sonuçları için tıklayınız.
 • 02 Ekim 2021 tarihinde yapılan Sanayi Etüt Proje (SEP) sınavı Sonuçları için tıklayınız.
 • Kurum/ Şirket Başvuruları için Örnek Resmi Yazı için tıklayınız.
 • Bireysel Başvuruları için Örnek Dilekçe için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.