30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Bakanlığı 30 Memur Alımı Başvuruları Başladı

Enerji Bakanlığı artan eleman ihtiyacına binaen farklı kadrolarda memur alımı yapacağını duyurmuştur. Enerji Bakanlığının memur alımı başvuruları bugün başladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Ocak ayının başlarında yayımlamış olduğu ilan doğrultusunda memur personel ihtiyacını karşılamak amaçlı alım gerçekleştirecek. Duyuru Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış ve başvuru süreci bugün başladı.

Bu doğrultuda adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacak ve adayların KPSS puan sıralamasına göre sınav yapılacaktır. Sınava katılmaya hak kazananlar duyurulacak ve sınava çağırılacaklardır.

Enerji Bakanlığının memur Alımına Kimler Başvurabilir?

Enerji Bakanlığının Duyuruda belirttiği şartlara haiz olan herkes başvuruda bulunabilir. Buna göre Adaylardan genel olarak, 35 yaşından büyük olmamak ve 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlarları taşımak nitelikleri aranacaktır.

Enerji Bakanlığı bünyesine iki farklı alanlada memur alımı gerçekleştirecek. Buna göre, 20 kişilik kadro ile Uzman yardımcısı ve 10 Kişilik kadro ile Avukat olmak üzere toplamda 30 Memur Alımı yapılacaktır. Ayrıca adayların bu yönde de belirtilen nitelikleri taşımaları gereklidir.

20 Kişilik Uzman Yardımcısı kadrosuna başvuru yapacak adaylar, Üniversitelerin dört yıllık eğitim veren ilgili bölümlerinden ( İlgili bölümler alım yapılacak kadrosuna göre farklıdır. Buna ilanın tam metninden ulaşabilirsiniz ) mezun olmuş olmak, 2017 yılında yapılan Kamu personeli Seçme Sınavından A grubu puan durumuna göre KPSSP1, KPSSP2 veya KPSSP7 puan tülerinden en az 75 puan almış olmaları gerekmektedir.

10 Kişilik Avukat kadrosuna başvuru yapacak adaylardan ise, Son başvuru tarihi itibari ile Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, Hukuk fakültesi mezunu olmak ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından B Grubu puan türüne göre lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 75 puan almış olmak nitelikleri aranacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Adaylar başvurularına bugün itibari ile başlayabilirler. Yukarıdaki başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını en geç 02 Şubat 2018 tarihine kadar gerçekleştirebilirler. Buna göre adaylar başvurularını www.enerji.gov.tr adresinde bulunan başvuru formunu indirip gerekli alanları doldurmak surati ile ve istenilen belgeler ile birlikte şahsen veya posta yoluyla ETKB Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. Bunun dışında yapılak başvurular kabul edilmeyecek ve postada oluşacak gecikme nedeni ile başvuru işlemleri geçersiz sayılacaktır.

Avukatlık Sınav Duyuru Detayları için Lütfen Tıklayınız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı Duyurusu için Lütfen Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.