30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Bakanı’ndan Elektrik Faturası Düzenlemesiyle İlgili Açıklama

ANKARA (Enerji Portalı)-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez,Elektrik faturalarındaki düzenlemeye ilişkin olarak “Net bir şey ortaya çıkmadı, olunca açıklayacağız. Gelen taleplerin hepsini değerlendiriyoruz, STK’lardan, küçük işletmelerden talepler var. Ekibimiz çalışıyor, bitince de kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Doğalgaz ve elektrikte önceki haftalarda yaşanan arz sorununa dair de konuşan Dönmez, “Azerbaycan şubat başı itibarıyla günlük 4-5 milyon metreküplük ilave doğalgaz akışı sağladı. İran’dan da henüz tam beklediğimiz kadar olmamakla birlikte belirli oranda akış sağlandı. Bunları değerlendiren BOTAŞ, sanayi kısıtlamalarını dün itibarıyla kaldırmış oldu. Şu an hiçbir alanda elektrik ve doğalgaz kısıtlaması yok” dedi.

Sürdürülebilir Madencilik ve Çevre Çalıştayı’nda yaptığı konuşmada uzun süre elektrik verilemeyen Isparta’daki son durumla ilgili de bilgi veren Dönmez, “Dün gece itibarıyla Isparta’nın kalan 7 köyüne de elektrik verildi. Münferit kontrol ve bakım çalışmaları devam ediyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.