30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Bakanı: Tüm İzmirli Kardeşlerimize Doğal Gaz Ulaşacak

İZMİR (Enerji Portalı) – İzmir’deki deprem ve sonrası durumlar hakkında değerlendirmelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez önemli açıklamalarda bulundu.

İzmir AFAD Koordinasyon Merkezinde yapılan toplantıda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez şu ifadeleri kullandı:

“Hasarlı binalar dışında depremden etkilenen tüm bölgelere bugün itibariyle elektrik arzı sağladık. Güvenlik tedbirleri kapsamında doğal gaz verilemeyen bölgelerde gaz verme çalışmaları başladı. Kalan 1854 abonemize hasar durumlarına göre kontroller yapılarak doğal gaz vereceğiz.”

Resim

“Depremde tesislerimizde herhangi bir sorun yaşanmadı”

TÜPRAŞ, Egegaz LNG Terminali, Star Rafineri, Petkim ve Etki Liman FSRU tesislerini ziyaret eden Bakan Dönmez şu açıklamalarda bulundu:

“İzmir Aliağa’da bulunan TÜPRAŞ, Egegaz LNG Terminali, Star Rafineri, Petkim ve Etki Liman FSRU tesislerini ziyaret edip, yetkililerden bilgi aldık. Depremde tesislerimizde herhangi bir sorun yaşanmadı. Çalışmalar şu an en üst güvenlik tedbirleriyle kontrollü bir şekilde sürüyor.”

Resim

“Umudun adı Elif oldu”

İzmir’deki deprem ardından yapılan kurtarma çalışmalarının sonucunda 65 saat enkaz altında kalan Elif için Bakan Dönmez şunları söyledi:

“Hamdolsun… 3 yaşındaki Elif kızımız 65 saat sonra enkaz altından sağ kurtarıldı. Umudun adı Elif oldu.”

Resim

“Tüm şebekemize doğal gaz verdik”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez depreme ilişkin son yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İzmir’de dün gece itibariyle tüm şebekemize doğal gaz verdik. Hasarsız binalara kontrollü olarak gaz vermeye devam ediyoruz. Önlemler doğrultusunda tüm İzmirli kardeşlerimize doğal gaz ulaşacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.