30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Bakanı Dönmez: “SKTT’de Yeni Bir Ayarlama Yapacağız”

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ” (Son Kaynak Tedarik Tarifesi) Nihai faturada OSB içindeki bir sanayici OSB dışındaki bir sanayiciye göre daha yüksek fiyattan elektrik alıyorsa, eşit taraflar arasında haksız rekabete yol açan bir durum varsa bunu düzeltmemiz lazım. Yeni bir ayarlama yapacağız.” dedi.

Bakan Dönmez, Konya Sanayi Odası (KSO) ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü ve beraberindeki heyeti kabul etti, iş adamlarının taleplerini dinledi.

Dönmez, burada yaptığı konuşmada, “Son Kaynak Tedarik Tarifesi“ne  (SKTT) düşen OSB’ler açısından bir fiyat dezavantajı olduğunun farkında olduklarını, şu anda bu konuyla ilgili bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

OSB’lerin Türkiye’nin kalkınması açısından son derece önemli bir rol üstlendiğini belirten Dönmez, “OSB’lerimizi elbette desteklemekten yanayız. Şayet, nihai faturada OSB içindeki bir sanayici OSB dışındaki bir sanayiciye göre daha yüksek fiyattan elektrik alıyorsa, eşit taraflar arasında haksız rekabete yol açan bir durum varsa bunu düzeltmemiz lazım. Yeni bir ayarlama yapacağız, orada fiyat farkındaki makas biraz daha kapanacak. Uzun dönemli, öngörülebilir nasıl bir modelle elektrik fiyatlarını belirleyebiliriz, bunu da çalışıyoruz” diye konuştu.

Kütükcü de ziyarette Bakan Dönmez’e OSB’lerin elektrik ve doğalgazda karşılaştığı sorunlarla ilgili bir rapor sundu.

Ziyarete OSBÜK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Bekir Sütçü, Ali Bahar, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakkı Attaroğlu, Ömer Ünsal, Seyit Ardıç, Tahir Nursaçan, Mustafa Yağlı, OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyon Başkanı Vahit Türkyılmaz, OSBÜK Genel Sekreter Vekili Serkan Ata, Bölge Müdürleri Komisyon Üyesi Erdem Düzel, OSBÜK Enerji Müşaviri Memet Arslan da katıldı.

Son Kaynak Tedarik Tarifesi Nedir? SKTT Nedir?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.