30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Alanında İş Fırsatı! EÜAŞ 150 Teknisyen Alacak!

ANKARA (Enerji Portalı) – EÜAŞ Genel Müdürlüğü, bugün yaptığı duyuru ile 857 Sayılı İş Kanununa Tabi 150 Teknisyen Personel Alımı yapılacağını paylaştı.

EÜAŞ tarafından yapılan “4857 Sayılı İş Kanununa Tabi 150 Teknisyen Personel Alımı Sınav Başvuru Duyurusu” şu şekilde:

“Şirketimiz taşra işyerlerimize 4857 sayılı İş Kanununa tabi çalıştırılmak üzere 150 daimi işçi alımı yapılacaktır. Türkiye İş Kurumu Çankaya Hizmet Merkezi Şube Müdürlüğünce yayınlanacak ilanda aranılan şartları taşıyan istekliler, son başvuru tarihine kadar Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü kanalıyla adaylık başvurusunda bulunabilirler.”

4857 Sayılı İş Kanununa Tabi Daimi İşçi Statüsünde Çalıştırılmak Üzere 150 Kişilik Alım Yapılacak İşyerleri İle Aranılan Şartlar Tablosu:

Adaylarda aranılan şartlar Çankaya Hizmet Merkezi Şube Müdürlüğü tarafından 10.12.2020 tarihinde ilan edilecek olup, İş Kurumuna başvuruda bulunacak adayların;

1- Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşıması,
2- İlanda yazılı okul/bölüm mezunu olması,
3- Öncelik Belgesi olanların öncelik belgelerinin bulunması,
4- Sağlık durumunun çok tehlikeli işlerde çalışmaya elverişli olması,
5- 30 yaşını bitirmemiş olması.
6- Başvurular adayların adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde kayıtlı olan adreslerine göre il düzeyinde karşılanacaktır.

Başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 katı aday, öncelik hakkına sahip olarak başvuranlar arasından da açık iş sayısının 4 katı aday sözlü mülakat sınavına girmek üzere noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilir. Kura çekimi tarih, saat ve yeri ile sözlü sınav gün, saat, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri Şirketimiz web sayfası olan www.euas.gov.tr adresinin duyurular bölümünde ilan edilecektir. Bu duyurular tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adresine posta yoluyla ayrıca tebligat yapılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.