30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerji Alanında 40 Üniversite ve 40 Belediye Karşılaştırılacak

ANKARA (Enerji Portalı) – YEVDES projelerinde görev alan uzmanlar ve danışmanlar beşinci proje uygulama komitesi toplantısında buluştu.

Belediyeler ve Üniversiteler için Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES) kapsamında Beşinci Proje Uygulama Komitesi Toplantısı 23 Şubat’ta yapıldı. Belediye ve üniversitelere sağlanacak yenilenebilir enerji fizibilite çalışmalarının görüşüldüğü ve pandemi önlemleri kapsamında çevrim içi olarak gerçekleştirilen toplantıya:

  • YEVDES Projesi Teknik Destek Ekibi’nden temsilciler,
  • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzmanları,
  • Yüklenici konsorsiyum temsilcileri ve
  • Güneş, rüzgâr, hidroelektrik, biyogaz ve jeotermal enerji projelerinde görev alacak danışmanlar katıldı.

Projenin İkinci Bileşeni kapsamında sağlanacak desteklerle ilgili sunumun ardından, YEVDES kapsamında görevlendirilen uzmanların belediye ve üniversitelerde gerçekleştireceği yenilenebilir enerji fizibilite çalışmalarında dikkat edilmesi gereken hususlar, hazırlanacak raporların AB standartlarına uygunluğu, uzmanların çalışma takvimi gibi konular ele alındı. Toplantı, teknik detayların tartışıldığı soru – cevap bölümünün ardından tamamlandı.

YEVDES Projesi kapsamında Türkiye genelinde 40 üniversite ve 40 belediye için farklı enerji türlerini kapsayan 80 yenilenebilir enerji fizibilite raporu, teknik şartname, piyasa araştırması ve karşılaştırma tabloları hazırlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.