30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji

En Güçlü Onshore Rüzgar Türbinine Sahip Olacak RES!

İSPANYA (Enerji Portalı) – İspanyol hizmet kuruluşu Iberdrola, bugüne kadar kurulu en güçlü kara (onshore) rüzgar türbini ile bir sonraki rüzgar çiftliği olan Herrera Kompleksi’ni kuracak .

Burgos eyaletinde İspanyol hizmet kuruluşu Iberdrola tarafından inşa edilecek Herrera Kompleksi, üç rüzgar çiftliğinden (La Huesa, Valdesantos ve Orbaneja) oluşuyor.

Toplam 14 rüzgar türbini arasında dağıtılan 63 MW kurulu güce sahip olacak. Tahminlere göre proje, 2020’de faaliyete geçecek.

Projede, şirketin ilk rüzgar türbinlerinden neredeyse yedi kat daha güçlü olan Siemens Gamesa SG 4.5-145 4.5 MW rüzgar türbini kullanılacak.

2030 hedefi: 10.000MW

Iberdrola ayrıca, 73 MW’lık bir rüzgar çiftliği kompleksini tamamlamak için 3 SG 3.4-132 rüzgar türbininden oluşan 10 MW kapasiteli Fuenteblanca rüzgar çiftliğini inşa edecek.

Herrera rüzgar kompleksi ile Iberdrola, şirketin yeni rüzgar ve fotovoltaik ile 3.000 MW kurmayı planladığı İspanya’daki yenilenebilir yatırım planıyla ilerliyor. 2030’a kadar şirket tahminleri yeni projelerle 10.000 MW kurulu güce ulaşmayı hedefliyor.

Kaynak: Renewable Energy World

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir