30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


En Büyük Rüzgar Türbinine Sahip Enerji Projesi Ordu’dan!

ORDU (Enerji Portalı) – Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, belediyelerin kurabileceği en büyük rüzgâr türbinini kuracaklarını duyurdu.

Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği (ORDUSİAD) üyeleriyle bir araya gelen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da yapılması planlanan yatırımlarla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Ordu’da işsizlik ve istihdam önemli. Bu nedenle ekonominin gereği olarak bu konuya önem veriyoruz. Bu anlamda çok ciddi adımlar attık. 10 senede yapılabilecek çalışmaları hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bizim avantajımız hükümet ve Cumhurbaşkanımızla olan ilişkilerimizin yakın olması. Ben bu avantajı Ordumuzun lehine kullanmak istiyorum.

Yapacağımız çalışmalardan birisi rüzgâr enerjisi. Zaten kalkınmanın en önemli hamlelerinden birisi de enerji. Belediyelerin kurabileceği en büyük rüzgâr türbinini Akkuş’a kuruyoruz. Bütün alt yapısını hazırladık, finansmanla ilgili imzaları atarak çalışmalara başlayacağız. İnşallah enerjimizi daha ucuz kullanacağız.”

“Enerjiye özellikle önem veriyoruz”

Ordu’nun her anlamda aydınlık bir şehir olmasını istediğini bildiren Başkan Güler şunları ekledi:

“Hayata geçireceğimiz bu çalışmayla turizm, tarım, sanayi de daha iyi olacak. Bu bakımdan enerjiye özellikle önem veriyoruz. Bunun yanı sıra sözleşmeli tarımı önemsiyoruz çünkü gıda hayatın vazgeçilmez en önemli unsuru. 19 ilçede KİPTAŞ benzeri yerleşim merkezleri kurmak istiyoruz çünkü Aybastı’dan Korgan’a kadar araziler, heyelanlar nedeniyle kayıyor.

İstanbul’un ikinci büyük nüfus çoğunluğunu Ordulular oluşturuyor. Orada da sizler gibi başarılı iş adamları var. Dolayısıyla her iki faktör birleşirse muhteşem bir kaynak ortaya çıkacak.”

“Ordu olarak şanslı bir iliz”

Başkan Güler’in Ordu için önemli bir şans olduğuna dikkat çeken Ordu Valisi Tuncay Sonel ise “Ordu olarak şanslı bir iliz çünkü uzun yıllar bakanlık yapmış, çok başarılı bir büyüğümüz, Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Bizler Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde onun da tam desteğini alarak birlik ve beraberlik içerisinde ilimizin kalkınması adına bu çıtayı daha da yükselteceğimize canı gönülden inanıyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.