30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


En Büyük GES’lerden Olacak Proje İçin Toplantı Düzenleniyor!

KONYA (Enerji Portalı) – Konya’nın Seydişehir ilçesinde Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrallerinden birinin yapılması planlanıyor.

ETİ ALÜMİNYUM A.Ş. tarafından Konya’nın Seydişehir ilçesinde Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrallerinden biri yapılıyor.

Şirket tarafından 30.000.000 TL bütçe ile 185.467.830 m2 alanda 13,2 MWe/13,44 MWp kurulu gücünde ETİ GES projesinin kurulup, işletilmesi planlanıyor.

Tesiste panel teknolojisi olaraksa monokristal güneş enerjisi paneli, Waaree Super 400 WSD- 380Wp & 385Wp seçileceği bildirildi.

Söz konusu proje kapsamında ETİ ALÜMİNYUM A.Ş. tarafından Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği’nin 9. Maddesi gereğince aşağıda belirtilen tarih ve saatte faaliyetle ilgili halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için “Halkın Katılımı Toplantısı” yapılacak.

7 Ocak 2020 Salı günü saat 14:00’te Seydişehir Belediyesi-Şaban Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan toplantıya ilgi duyan herkes katılabilir.

ETİ GES ÇED Başvurusu Dosyası’nı okumak için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/12/ETİ-GES-ÇED-Başvurusu-Dosyası.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.