30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Emirates Patronu Clark: Petrol Aşırı Derecede Pahalı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Emirates Başkanı Tim Clark, petrolün “aşırı derecede pahalı” olduğunu ve varil başına 52 dolar olması gerektiğini söyledi.

Clark, Londra’daki Havacılık Festivali’nde CNBC’ye yaptığı açıklamada, aşırı derecede pahalı olan petrol fiyatlarının varil başına 52 dolar seviyesinde olması gerektiğini savunarak, bu seviyelerden para kazanamayacağını iddia eden ülkelerin başka işler yapması gerektiğini ifade etti.

Petrol fiyatları 2018’de yaklaşık yüzde 20 arttı ve cuma sabahı Brent petrol vadeli piyasada 76,48 dolardan işlem gördü.

Havayolunu yakıt fiyatlarının geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 44 daha yüksek olduğunu dile getiren Clark, petrol için spot fiyatların kabaca vadeli fiyatla eşleşmesiyle birlikte, piyasada petrol fiyatının bu noktadan daha fazla yükselme olasılığının düşük olduğunu belirtti.

Emirates uçağının karantinaya alınması

Çarşamba günü, Federal Sağlık yetkilileri ve yerel polis, birkaç yolcunun hasta olduklarını söylemesinin ardından New York’ta bir Emirates Airline jumbo jetini karantinaya aldı.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezine göre, 203 numaralı uçuş ile New York’a gelen yaklaşık 100 yolcu ve uçuş personeli öksürük, ateş ve “gastrointestinal hastalık belirtileri” şikayeti ile geldi. Daha sonra 11 kişi ek bir önlem olarak hastaneye kaldırıldı.

Clark CNBC’ye, ani bir hastalık salgınının kaynağının henüz bulunmadığını söyledi, ancak sorunun kökünü “bir hafta içinde” keşfetmeyi beklediğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.