30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


ELTEMTEK ve GÜNDER işbirliği ile Yenilenebilir Enerji Depolama Çalıştayı İstanbulda Gerçekleşti

Hızla gelişen teknoloji ve Enerji alanındaki çalışmalar için ELTEMTEK ve GÜNDER işbirliği ile Yenilenebilir Enerji Depolama Çalıştayı İstanbul Point Otel’de Yapıldı.

Çalıştay’a Firma yetkilileri, sektör profesyonelleri ve Kamu’dan yetkililer katıldı. Çalıştay da öğleden önce sunumlar gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili ilk sunum EDEAS Şahin BAYRAM tarafından Dünyada Yenilebilir Enerji ve Depolama hakkında sunum gerçekleştirdi. İkinci Sunum YEGEM Niyazi Akgül tarafından Enerji depolama çeşitleri sunumu yapıldı.

Özgür GÜRBÜZ Moderatörlüğünde yapılan Yenilenebilir Enerji Depolama Çalıştay da öne çıkan konu başlıkları şu şekilde gerçekleşti. Ulaşım, Elektrik Depolama, Finans, Mevzuat, AR-GE, Şebeke, Eğitim

Öğleden önceki oturumda enerji depolamanın hangi alanlarda kullanılabileceği ve hangi konularla ilgili olabileceği hakkında fikirler beyan edildi.

Ulaşım alanında Elektrik araç ve aküler ön plana çıktı. Elektrik Depolama Alanında Evtipi, Endüstri, Tarım, konuları (kapasiteye göre ayrılması gereği belirtildi.) Askeri uygulamalar olabileceği aktarıldı. Hybrid sistemler yeri olabileceği belirtildi.

Finans konusunda , Arttırışmış teşvikler, Ticarileştirilebilme, Makul fiyat ve maliyet, Elektrikli Araç Desteği

Mevzuat konusunda yerli ve milli ürünlerin kullanımı, Kişisel kullanımda Off-grid sistemler, uygulanabilir yönetmeliklerin çıkması, Bu alanda ulusal enerji politikalarının oluşturulması, Öncelikli uygulama alanlarının belirlenmesi, YEKA’da yeri gibi ve benzer alt başlıklar konuşuldu.

AR-GE’de Tasarımdan güvenliğe, Şebeke ihtiyaçlarından, Teknolojiye, Ham maddelerden, uygulama alanlarına kadar fikirler beyan edildi.

Öğleden sonraki oturumda her ana başlıkla ilgili gruplar oluşturularak fikirler ortaya kondu. Her grup kendi içinde özellikle uzmanlaştığı alanlar hakkında çalıştaya katkıda bulundular.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.