30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


ELTEMTEK ve GÜNDER işbirliği ile Enerji Depolama Çalıştayı Ulaşım Konuları

ELTEMTEK ve GÜNDER işbirliği ile Enerji Depolama Çalıştayın da Ulaşım ve bağlantılı konular detaylı şekilde incelendi

Ulaşım konusunun diğer tüm konularla bağlantılı olduğu vurgulanarak, özellikle teşvik konularında eğer mümkünse Teşvik’lerin son kullanıcıya verilmesi hususu tekrar vurgulandı. Son kullanıcının doru teşviklerle piyasayı tetikleyeceği belirtildi.

Artık Elektrikli arabalardaki hedeflerin Otonom araçlar olması gerektiğinin altı çizilerek batarya ve otonom arabayı birlikte yapmayı başarabilirsek, güncel hayatımızda bir çok sektör yeniden canlanacağı söylendi. Buradan sağlanan Know-how’ın diğer bir çok sektör içinde faydalı olabileceği belirtilerek; Bataryanın uygulanacağı yada elektrikli araçlarda en çok, özellikle gün içinde kısa mesafelerde ve sürekliliği olduğu için, ticari, kamu yada güzergahı belirli olan yerlere öncelik tanınmasının söz konusu olabileceği vurgulandı.

Şarj istasyonlarının çoğalabilmesi için teşviklerin gerekliliği tekrar söylendi. AR-GE ve batarya teknolojileri için finansman desteğinin altı çizildi.

Sektörün gelişmesi için, özellikle AR-GE tarafında malzeme teminindeki zorluklar belirtilerek, numune getirmede yada ürün tedariğinde hem finansman hem de ithalat bacağında mevzuat olarak ta kolaylıklar sağlanmasının öneminden bahsedildi.

Ulaşım konusundaki çalıştay soru cevap ile devam etti.

Kanalıma Abone Olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir