30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.

Elektrikli Helikopter Uçuşlarında Yeni Bir Rekor Geldi!

ABD (Enerji Portalı) – Tamamen elektrikli helikopterler üzerine çalışan Tier 1 Engineering ve Lung Biotechnology, tamamen elektrikli helikopterleri ile dünyanın mesafe anlamında en uzun uçuşu rekorunu kırdı.

Tamamen elektrikli helikopterler üzerine çalışan Tier 1 Engineering ve Lung Biotechnology, geliştirdikleri helikopterleri ile dünyanın mesafe anlamında en uzun uçuş rekorunu kırdı.

Toplamda 22 dakika boyunca havada kalan elektrikli helikopter, saatte 148 km hızına kadar çıktı…

Tier 1 Engineering ve Lung Biotechnology tarafından üretilen elektrikli helikopter, toplamda 55,5 km mesafe katetmeyi başardı. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde gerçekleşen test uçuşunda toplamda 22 dakika boyunca havada kalan elektrikli helikopter, saatte 148 km hızına kadar çıktı.

Robinson R44 helikopterinin modifiye edilmiş versiyonu olarak geliştirilen elektrikli helikopter, Brammo firması tarafından üretilen 67 kilowatt’lık lityum polimer bir bataryaya sahip durumda. Helikopter, Rinehart Motion Systems tarafından üretilen bir elektrik motorundan gücünü alıyor.

İlk tamamen elektrikli helikopter 2011 yılında üretilmişti…

2011 yılında başka bir tamamen elektrikli helikopter Fransa’da bir deneme uçuşu gerçekleştirmişti. Fakat söz konusu uçuş sadece 2 dakika sürmüştü. 2016 yılında da bir test uçuşu gerçekleştiren Tier 1 Engineering ve Lung Biotechnology’nin tamamen elektrikli helikopteri söz konusu uçuşta 5 dakika boyunca havada kalmayı başarmıştı.

Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir