30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Elektrikli Araçlarla Bu Konferansta Enine Boyuna Tartışılacak!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı bu yıl 8 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Dünya çapında ekonomik büyümeyi sağlayan en büyük sektörlerinden birisi olan otomotiv endüstrisi ciddi bir dönüşümden geçiyor. Bu geçiş sürecinde Türkiye, otomotiv ekosisteminde elektrikli araç teknolojilerinin ele alınacağı çok önemli bir konferansa ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

“Elektrikli Araç Teknolojileri ve Geleceği” ana temasıyla bu yıl dördüncü kez düzenlenecek olan “Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı (International Automotive Engineering Conference, IAEC)” 7-8 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul Swissotel The Bosphorus’da gerçekleştirilecek.

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Otomotiv Teknoloji Platformu (OTEP) ile Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) tarafından düzenlenen ve Amerikan Otomotiv Mühendisleri Birliği’nin (Amerikan Society of Automotive Engineers – SAE International) de desteklediği IAEC, bu sene elektrikli araç teknolojilerinin bugün ve yarınını tüm detaylarıyla ortaya koyacağı gibi, Türkiye’de elektrikli araçların yol haritasının çizilmesine dair önemli katkılar sağlayacak.

Batarya teknolojileri de tartışılacak…

Dünyanın en büyük ve en hızlı büyüyen lityum batarya üreticisi CATL şirketinin kıdemli yöneticisi Robert Lai’in ana konuşmacı olarak lityum iyon bataryalar üzerine önemli paylaşımlarda bulunacağı IAEC 2019’da, batarya teknolojileri ve yönetim sistemlerinden şarj altyapısı ve şebekesine, otomotiv pazarının dönüşüm sürecinden Türkiye otomotiv sanayisi üzerindeki etkilerine ve tüm araç gruplarında dönüşüm trendlerine kadar birçok konu ele alınacak.

IAEC 2019’da yer alacak konu başlıkları ise şöyle olacak:

  • Elektrikli Araçlar: Pazar, Politika ve Emisyonlar,
  • Elektrikli Araç Teknolojileri,
  • Bataryalar ve Batarya Yönetim Sistemleri,
  • Elektrikli Araç Şarj Altyapısı ve Şebekesi,
  • Elektrikli Araçlar ve Türkiye’de Otomotiv Sanayiine Etkisi,
  • Başarı Öyküleri ve
  • Ticari Araçlarda Elektrifikasyon
Konferansa katılım, detaylı program, ulaşım ve diğer konuşmacılara ulaşmak için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.