30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Elektrikli Araç Devi TESLA Türkiye’deki İlk İş İlanını Yayınladı

Tüm dünyada Adından sıklılıkla söz ettiren Elektrikli Otomotiv devi TESLA bir müddettir Türkiyeye geleceğinin sinyallerini veriyordu. Türkiye’de İlk İş İlanını yayınlayan TESLA böylece bir somut adımıda atmış oldu.

Başta Amerika olmak üzere tüm dünyada elektrikli otomobil dendiğinde akla ilk gelen marka TESLA türkiye pazarına giriş yapmak için ilk adımını attı. Tesla’nın ne zaman Türkiye’ye geleceğine dair geçtiğimiz haftalarda netlik kazanmıştı. Şirketin CEO’su Elon Musk “Tesla Türkiye’ye ne zaman gelecek?” sorusunu yanıtlamıştı. Tesla’nın kurucu ortağı ve Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bu yıl içinde Tesla’yı Türkiye’de piyasaya sürmeyi planlıyoruz.” dedi. Amerikalı milyarder, paylaşımında, “Ülkenizi seviyorum ve piyasaya sunmada bizzat orada olacağım.” ifadelerini kullanmıştı.

Tesla Türkiye için, servis yöneticisi pozisyonunda iş başvurusu almaya başladı. İşe alınacak olan kişinin çalışacağı kent ise İstanbul olacak.

TESLA ŞARJ İSTASYONLARI NERELERDE OLACAK?

Tesla’nın CEO’su Musk, Türkiye için iletilen sorulara, Twitter üzerinden cevap vermişti. Elon Musk’ın bu açıklamalarına göre, Tesla, Türkiye’nin her yerinde süper şarj olacak şeklinde ifade etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.