30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Elektrik ve Doğal Gaza Zam Yapılmayacak!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – EPDK, 1 Nisan’dan itibaren geçerli olacak tüm bedeller ve vergiler dahil perakende elektrik satış tarifelerini değişiklik yapılmadığını duyurdu.

Enerji Piyasası Düzenleneme Kurumu (EPDK), 1 Nisan’dan itibaren geçerli olacak tüm bedeller ve vergiler dahil perakende elektrik satış tarifelerini değişiklik yapılmadığını duyurdu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ordu’nun seyir terası konumundaki Boztepe’de gazetecilere yaptığı açıklamada EPDK’nın, üçer ay dönemler halinde yaptığı bu tarife kapsamında 1 Nisan-1 Temmuz arasındaki 2’nci dönemde tarifelerde herhangi bir değişikliğe gidilmemesi ile ilgili şunları söyledi:

“Biliyorsunuz elektrikte ve doğal gazda tarifeler maliyet esaslı olarak hesaplanıyor. Maliyetlerdeki değişimler kalemler bazında dikkate alındığında, herhangi bir değişikliğin olmayacağı ortaya çıkmış oldu. Nihai olarak hem doğal gazda, bu arada onu da söylemiş olayım hem de elektrikte önümüzdeki dönemde herhangi bir tarife değişikliği olmayacak. Vatandaşımıza hayırlı olsun.”

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.