30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Elektrik Piyasası Hakkında Yönetmelik Taslağı Duyuruldu

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik Taslağını görüş ve değerlendirmeye açtı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından şu kamuoyu duyurusu yapıldı:

Elektrik piyasasındaki gelişmeler çerçevesinde, 28/1/2014 tarihli ve 28896 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik Taslağı (Taslak) hazırlanmış olup söz konusu taslaktaki yer alan değişiklikleri içeren tablo 17.12.2021 tarihinde mesai bitimine kadar kamuoyunun görüş ve değerlendirmeleri için açık tutulacak.   

İlgililerin Taslak hakkındaki görüşleri ile varsa konuya ilişkin ilave öneri ve tekliflerini, görüş bildirim formunu doldurarak aynı süre içerisinde word dosyası olarak epdiletim@epdk.gov.tr e-posta adresine ve/veya yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekiyor.

Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik Taslağını indirmek için tıklayınız.

Söz konusu taslaktaki yer alan değişiklikleri içeren tabloyu indirmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.