30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Elektrik Piyasası Hakkında 2 Taslak Görüş ve Öneriye Açıldı

ANKARA (Enerji Portalı) – Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğinde ve Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliğinde değişiklik öngören taslaklar duyuruldu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından şu iki yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair görüş ve öneriler için taslak duyuruldu:

>> Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği
>> Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliği

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğinde değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen Kurumumuz internet sayfasında 25 Aralık 2020 tarihine kadar görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslakları hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 25 Aralık 2020 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word) formatında epdtuketici@epdk.gov.tr e-posta adresine, yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekiyor.

Ek: Tüketici Hizmetleri değişiklik taslağı için tıklayınız.

Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliğinde değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen Kurumumuz internet sayfasında 25 Aralık 2020 tarihine kadar görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslakları hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 25 Aralık 2020 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word) formatında epdotsp@epdk.gov.tr e-posta adresine, yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekiyor.

Ek:DUY değişiklik taslağı için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.