30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Elektrik Giderleri İçin Teşvikten Yaralanmaya Hak Kazandılar!

ŞANLIURFA (Enerji Portalı) – Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü bünyesindeki Atıksu Arıtma Tesisi için kullanılan elektrik enerjisi giderlerinin bir kısmının geri ödenmesi için bakanlığa yapılan başvuru onaylandı.

Çevre Kanunu’nun 29. maddesi uyarınca Atıksu Arıtma Tesislerinin Teşvik Tedbirlerinden Faydalanması Yönetmenliği kapsamında Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü bünyesindeki Atıksu Arıtma Tesisi için kullanılan elektrik enerjisi giderlerinin bir kısmının geri ödenmesi adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yaptığı başvuru onaylandı. Tesis, teşvikten yararlanmak için uygun bulundu.

Organize Sanayi Bölge Müdürü Yunus Emre AKSU konu ile ilgili yaptığı açıklamada:

“Bölgemizde bulunan Atıksu Arıtma Tesisimiz uluslararası birçok standartları taşımaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Arıtma Tesislerinde kullanılan elektrik enerjisinin bir kısmını geri ödemesine yönelik teşvikine tesisimize güvenerek başvurmuştuk. Bugün başvurumuz onaylandı, teşviki hak ettik. Bundan sonra Atıksu tesisimizin elektrik giderlerinin %50’si Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından geri ödenecek. Arıtma tesisinin elektrik giderinin %50’sini müdürlüğümüze kazandırmış olduk. Ayrıca Şanlıurfa’da bu teşviki hak eden tek kurum olduk. Organize Sanayi Bölgemize daha çok hizmet sunabilmek için daha çok çalışmaya, proje üretmeye devam ediyoruz.” diye ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.