30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Elektrik Direklerini Çalarak Tarlaların Etrafına Çit Yapıyorlar”

VAN (Enerji Portalı) – Van’da elektrik direklerindeki demirleri çalan hırsızlar, kentteki birçok kişinin elektriksiz kalmasına neden oldu.

Van Gölü Elektrik Dağıtım AŞ’den yapılan yazılı açıklamada, kış aylarında enerji kesintisinin meydana gelmemesi için gerekli çalışmaların yapıldığı bildirildi.

Enerji nakil hatlarının demir direklerinden parça çalınması nedeniyle devrilen direklerin onarımlarının tamamlandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Tüketicilerimizin memnuniyetini daha da artırmak için tüm imkan ve kaynaklar kullanılarak hizmet bölgemizin genelinde çalışmalarımız aralıksız sürdürülmektedir. Bunca yapılan yatırıma ve iyileştirmelere rağmen, bazı kişiler, enerji nakil hatlarımızdan parça çalıp, hurdacılara satmakta ya da evlerinin, tarlalarının etrafına çitler yapmaktadır. Bunun sonucu, bölgemizde yaklaşık 50 lira kazanç sağlamak için binlerce kişi elektriksiz kalmaktadır. Parçaları çalınan direkler, mukavemetlerinin düşmesi sonucu en küçük bir rüzgarda yıkılmaktadır. Kış şartlarında ekiplerin arıza bölgesine ulaşması, onarımlarının sağlanarak enerjilendirmesi sırasında geçen zamanda da o bölgedeki insanlarımız maalesef elektriksiz kalarak mağdur olmaktadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.