30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Elektrik Dağıtım ve Satışta En Değerli Marka: Enerjisa Enerji

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerjisa Enerji, Brand Finance tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin En Değerli Markalar sıralamasında ilk 50’ye girerek 34’üncü sırada yer aldı.

Enerjisa Enerji, Sabancı Holding ve E.ON ortaklığında faaliyet gösteren elektrik dağıtım ve satış sektörünün lider oyuncusu olarak yoluna devam ediyor. Enerjisa Enerji, dünyanın önde gelen bağımsız marka değerlendirme danışmanlık şirketi Brand Finance’in her yıl yayınladığı En Değerli Markalar Turkey 100 raporuna 34’üncü sıradan girme başarısını gösterdi. Yapılan değerlendirmede marka değeri 175 Milyon ABD Doları olarak açıklanan Enerjisa Enerji, raporda elektrik dağıtım ve satış sektörünü temsil eden tek marka olarak öne çıktı.

  • Rapor marka gücü endeksi,
  • Pazarlama yatırımları,
  • Markanın göreceli ağırlığı ve
  • Faaliyet performansı incelemesinden oluşuyor.

Brand Finance, her yıl en büyük 5000 marka sıralaması yaparak ülke ve sektör bazında yılda yaklaşık 100 rapor yayınlıyor.

Dünyada örnek gösterilecek bir iş modeli

Enerjisa Enerji A.Ş. CEO’su Murat Pınar konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: 

Enerjisa Enerji olarak yaptığımız özverili çalışmaların değerinin görülüyor olması bizi onurlandırıyor ve daha da motive ediyor. Enerjisa markasına yaptığımız yatırımların karşılığında büyük bir marka olarak kabul görmek ve bunu korumanın ne kadar önemli olduğunun farkındalığıyla hareket ediyoruz. Bizim en büyük hedefimiz, ülkemizde büyüme potansiyeli yüksek olan elektrik dağıtım ve satış sektöründe, Türkiye’nin en güçlü gruplarından Sabancı Holding ile köklü geçmişe sahip E.ON ‘un gücünü arkamızda hissederek tüm dünyada örnek gösterilecek bir iş modeli, başarı hikayesi yaratmaktır.

Enerjisa Enerji olarak bu vizyonla, hem ana iş alanımız olan elektrik dağıtım ve satışına devam edip süreçlerimizi mükemmelleştirmeye odaklanırken, aynı zamanda en yeni teknolojilerden faydalanarak tüm paydaşlara en yüksek faydayı sağlayacak yeni iş modellerini de ilk ve en etkin şekilde ülkemize ve sektörümüze kazandırmayı amaçlıyoruz. Türkiye’nin en değerli markalarının arasında yerini alan şirketime, çalışanlarımıza ve parlak geleceğimize inanıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.