30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Elektrik Dağıtım Şirketleri İle İlgili Yönetmelik Revize Edildi

ANKARA (Enerji Portalı) – EPDK, Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Satın Alma-Satma ve İhale Prosedürlerinin Hazırlanması ve Uygulanması Yönetmeliği revize etti.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bugün bir yönetmelik ile ilgili revize çalışmasını duyurdu. Duyurunun ayrıntıları:

28/05/2016 tarihli ve 25722 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Satın Alma-Satma ve İhale Prosedürlerinin Hazırlanması ve Uygulanması Yönetmeliği revize edilerek görüşe açıldı.

“Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Satın Alma ve Satış İşlemleri Uygulama Yönetmeliği Taslağı” hazırlanmış olup söz konusu taslak ve genel gerekçe 31/08/2020 günü mesai bitimine kadar kamuoyunun görüş ve değerlendirmelerine açık tutulacak.

 
İlgililerin mevzuat değişikliği hakkındaki görüşleri ile varsa konuya ilişkin ilave öneri ve tekliflerini, görüş bildirim formunu doldurarak aynı süre içerisinde MS Word dosyası olarak  tyildiz@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Tarifeler Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekiyor.

Belgeler:

Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Satın Alma ve Satış İşlemleri Uygulama Yönetmeliği Taslağı için tıklayınız.

Genel gerekçe için tıklayınız.

Görüş bildirim formu için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.